طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

عناصر تاثیر گذار در طراحی ویلا کلاسیک

بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 10 اسفند 1399 در ساعت 12 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سبک کلاسیک ، سبکی اصیل  در طراحی داخلی و نما می باشد. این سبک فضایی مجلل و باشکوهی را ایجاد می نماید ما در این مقاله قصد داریم عناصر مهم و تاثیر گذار در طراحی این سبک از ویلا را به شما عزیزان ارائه دهیم :

 • نورپردازی

   عناصر تاثیر گذار در زراحی ویلا کلاسیک

نورپردازی در این سبک مانند بسیاری از سبک ها  بسیار مهم  می باشد و باید به صورت کاملا قرینه و با نورهای خنثی طراحی و اجرا شوند .

عناصر تاثیر گذار در طراحی ویلا کلاسیک

برای اتاق خواب ها می توان از لوستر های کوچک با نورهای ملایم استفاده کنید . استفاده از دیوارکوب ها ، لوسترهای بزرگ بلورین و یا از جنس برنج ، استفاده از چراغ خواب ها و آباژور ها بسیار مرسوم می باشد ۰نورپردازی نمای ویلاهای کلاسیک بسیار مهم هستند و به زیبایی هرچه بیشتر طرح ویلا  کمک می کند .

 

 • ستونها

یکی  از المان هایی که در طراحی ویلا کلاسیک بسیار دیده می شود ، ستون هایی با ارتفاع زیاد و  نقوش و تزیینات زیبا و با شکوه است که در ورودی  و در اطراف بنا ساخته می شود . طراحی ویلای کلاسیک بیشتر دارای احساس تعادل و تقارن , چه در فضای بیرون و چه در داخل ویلا است .

 • سقف بنا

در این سبک ارتفاع سقف ها بسیار بلند بوده و از گچبری های ظریف برای القا  احساس عظمت و قدرت در داخل و طراحی نما ویلا استفاده می شود .

عناصر تاثیر گذار در طراحی ویلا کلاسیک

البته می توانیم برای مخفی کردن سیستم های تهویه مناسب در سقف ها ازین گچ بری ها استفاده کنیم .

گرم و سرد کردن این فضاها به دلیل متراژ و ارتفاع بالا با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش معمولی تقریبا می توان گفت غیر ممکن می باشد و به همین خاطر می توان از فن های مناسب در سقف به منظور انجام این کارها استفاده کرد .

 

 • کفپوش ها

   

برای  کف پوش های ویلا های طراحی شده به سبک کلاسیک می‌توان از مصالحی  مانند سنگ های طبیعی و چوب استفاده کرد زیرا این مصالح می‌ توانند تداعی ‌کننده احساس زندگی  آرامش در فضای داخلی ویلا شوند .

 • طراحی داخلی

  عناصر تاثیر گذار در طراحی ویلا کلاسیک

دکوراسیون داخلی ویلا های کلاسیک اغلب با استفاده از سنگ های زیبا ، ستون‌ های بلند ، پنجره های متقارن ، دیوارهایی با ارتفاع بلند ، مبلمان با شکوه و استیل ، اشیای تزیینی از جمله کاغذ دیواری ، آینه های قدی و مجسمه ها و استفاده از رنگ های روشن مثل سفید ، کرم ، بژ  در ویلای کلاسیک نشان داده میشود .

در طراحی داخلی و طراحی نما ویلای کلاسیک همه چیز در تقارن و نظم می باشد و باید طراحی و چیدمان به گونه ای باشد که بتوان تقارن و تعادل را در تمام قسمت های آن مشاهده کرد .

عناصر تاثیر گذار در طراحی ویلا کلاسیک

 • مصالح

در طراحی ویلا های کلاسیک تنوع متریال و مصالح ساختمانی  نسبت به طراحی ویلاهای مدرن  کمتر است و بیشتر از نمای سنگی برای طراحی این نوع ویلا ها  استفاده می شود .

باید به این موضوع اشاره کرد که سبک ویلاهای کلاسیک به دلیل وجود  تزئینات زیبا و پیچیده و متریال و مصالح طبیعی یک سبک گرانی به شمار می رود و برای کاهش  هزینه در طراحی این نوع از ویلاها میتوان از مصالح های جایگزین مانند سیمان در طراحی نما و کم کردن تزیینات لوکس استفاده کرد .

 • طراحی نمای کلاسیک رومی

  عناصر تاثیر گذار در طراحی ویلا کلاسیک

 در ویلاهای کلاسیک اولین مشخصه یک ویلای کلاسیک نمای کلاسیک می باشد . نمایی پرکار و گاهاً پر هزینه  .

در نمای رومی از سنگ و یا سیمان بری استفاده می کنند و مهمترین مشخصه نمای رومی و یا همان نمای کلاسیک ستون‌ ها و سر ستون ها می باشد و از برش‌های ظریف و چندگانه ، پایه ستون های متفاوت ، ستون های گرد و یا مربعی ، سرستون های ساده و یا پرکار و با نقش  های برجسته ی انسان نما ، گیاهان، و یا نمادی از سر حیوانات اجرا می شود .

عناصر تاثیر گذار در طراحی ویلا کلاسیک

نما های سنتی و کلاسیک به دلیل اینکه در  معماری فرهنگ‌ های گذشته  و مدل‌ های مختلف از بناهای رومی ، تخت‌جمشید و ساختمان های معروف اروپایی و ... وجود دارد و حس اصالت و تجمل را القا می‌کند و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد .

 

 

 

 

 

7 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات