طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی و بازسازی ساختمان قدیمی به شکل مدرن

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 دی 1398 در ساعت 10 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه در جهان بازسازی ساختمان  در خیلی از مواقع مهم تر از طراحی و اجرای ساختمان های جدید است . اینگونه خیلی از ساختمان هایی که از لحاظ معماری دارای ارزش فراوانی هستند ولی به دلیل گذشت زمان و فرسودگی قابل سکونت نیستند را میتوان از طریق تعمیرات ساختمان و بازسازی منزل  دوباره قابل استفاده کرد. پروژه ای که امروز تصمیم به بررسی آن در شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا گرفتیم بازسازی و  طراحی دکوراسیون داخلی خانه ای در کشور پرتغال است . این خانه ی 180 متری در سال 2017 بازسازی شده است. این آپارتمان در یکی از محلات قدیمی لیسبون قرار دارد و دو طبقه آخر یک ساختمان مسکونی را اشغال میکند و مشتری با خرید این دو طبقه و استخدام یک شرکت طراحی داخلی حرفه ای آن را به خانه ای دوبلکس تبدیل کرده است . ویژگی این ساختمان چشم انداز فوق العاده و دید مناسب آن است که در محیطی از باغ ها و درختان سایه انداز قرار دارد .

1 - تفکیک فضایی دو طبقه

طراحی و بازسازی ساختمان قدیمی به شکل مدرن

اولین قدم در بازسازی این ساختمان قدیمی در دکوراسیون داخلی منزل و تفکیک فضاهای شخصی و جمعی شکل گرفته است . در طبقه زیرین این آپارتمان فضاهای جمعی و عمومی مانند فضای نشیمن ، سالن غذاخوری ، آشپزخانه ، سرویس و حمام ، اتاق کار و تراس خانه قرار دارد و در طبقه آخر که اتاق زیر شیروانی به حساب می آید سه اتاق خواب که یکی از آنها اتاق مستر به حساب می آید ، طراحی شده است .

2 - اصول طراحی آپارتمان

طراحی و بازسازی ساختمان قدیمی به شکل مدرن

موقعیت استراتژیک آپارتمان به دلیل بافت شهری و چشم انداز های طبیعی و قدیمی بودن ساختمان و محله ، مجری دکوراسیون  را بر آن کرد که اصول طراحی مناسب با این روند را در دستور کار خود قرار دهد :

  • بازخوانی فضایی و عملکردی محیط به منظور کشف دیدگاه های متقابل و ارتباط بصری بین فضاها
  • سازماندهی و توزیع برنامه ی فیزیکی منطقی و اصولی که باعث تمایز بین مناطق اجتماعی ( فضای نشیمن ، غذاخوری ، آشپزخانه ، کتابخانه و تراس ) از مناطق خدماتی ( سرویس بهداشتی ، حمام ، منطقه لباس شویی و پله ها ) و بخش خصوصی ( اتاق خواب ها ) شده است
  • تمرکز برای ایجاد فضاهای کافی برای ذخیره و انبار وسایل و لوازم در دیوارها
  • استفاده از چشم انداز طبیعی واقع در بیرون خانه با طراحی تراسی وسیع و پنجره هایی بزرگ و متعدد در چهار طرف خانه و طراحی نورگیر های سقفی در طبقه آخر و اتاق زیر شیروانی
  • استفاده از رنگ و متریال هایی که باعث تقویت نور طبیعی خورشید در فضای داخلی خانه میشوند مانند رنگ سفید و چوب و سرامیک

3 - دیوار های خانه

طراحی و بازسازی ساختمان قدیمی به شکل مدرن

ایجاد دیواری بزرگ در طول 11 متر که هم فضاهای ذخیره سازی در آن تعبیه شده است و فضای نشیمن و  طراحی و اجرای آشپزخانه در این وسعت قرار میگیرد . این دیوار میتواند منعطف پذیر عمل کند یعنی پنل هایی که در پشت آشپزخانه قرار دارند میتوانند فضایی مناسب را برای اتاق کار ایجاد کنند .

4 - سقف خانه

این آپارتمان ریتم و تناسبی زیبا و جذاب را داراست . دیواری بزرگ با بیان عمودی خود تا رسیدن به سقف با تیرهایی افقی ما بین دیوارها در سقف مواجه میشود که این به ایجاد هارمونی فضایی و اتحاد و یکپارچگی محیط کمک فراوانی میکند . این ریتم افقی در سقف حس اتاق زیر شیروانی طبقه اخر را به طبقه زیرین نیز منتقل میکند و باعث اتحاد دو طبقه میشود .

5 - ایده های کلی فضا

  • حضور تابلوهای نقاشی با طرح و سبک های مدرن و پست مدرن که بر روی دیوار های سفید خانه خود نمایی میکنند .
  • کفپوش چوبی برای انرژی بخشیدن به محیط و روشنایی آن
  • استفاده از مبلمانی راحت برای به آرامش رسیدن افراد در آن ، از حضور کاناپه ای بزرگ و دراز در مرکز فضای نشیمن گرفته تا میز و صندلی های غذاخوری در تراس
  • طراحی سه مدل صندلی برای قسمت غذاخوری از جنس ، طرح و رنگ مختلف

طراحی و بازسازی ساختمان قدیمی به شکل مدرن

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات