طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی و بازسازی دفتر معماری کاکس در ملبورن

بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 21 مهر 1398 در ساعت 11 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در ادامه روند شناخت پروژه های برتر طراحی داخلی و بازسازی ساختمان در دنیای معماری در این مقاله در شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی هیرادانا قصد داریم یکی از برترین طراحی داخلی اداری در سال 2016 ، در شهر ملبورن استرالیا را با هم بررسی کنیم .

این فضا در متراژی به مساحت 880 متر مربع توانسته است یک محیط مناسب و منحصر به فرد را ایجاد کند تا تا هم کارایی لازم را داشته باشد و هم جذابیت قابل قبولی از خود نشان دهد  .

سبک و کانسپت دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون اداری

هنگامی که تیم معماری کاکس برای شروع برنامه ریزی و طراحی در محل کار جدید کنار همدیگر جمع شده بودند مهم ترین هدف و سوالی که مد نظرشان بود این بود که افراد قرار است در محل کار جدید در کجا بنشینند و تیم ها چگونه پیکربندی میشوند . این سوال این نکته را تاکید میکند که هدف اصلی این دفتر جدید ، ایجاد و تقویت فعالیت اصلی آن در جمع کردن متخصصان در زمینه های مختلف عملی و تئوری برای همکاری و ایجاد معماری معاصر است .

این پروژه به عنوان فرصتی برای تجدید نظر در مورد رویکرد شرکت به طراحی و روند ایجاد معماری معاصر در یک طیف گسترده و استادانه انجام شد .

سوالهای اساسی که تیم برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری این دفتر مطرح کرد اینگونه بود که : چگونه میخواهیم با هم کار کنیم ؟ چگونه نیاز های افراد و تمایل به ایجاد تجربه کاری جمعی و اجتماعی تر را متعادل می کنیم ؟ چگونه می توانیم یک محیط کار ایجاد کنیم که افراد را قادر به توسعه حرفه ای و گسترش مهارت ها و دانش خود کند؟ چگونه می توانیم "سازمان یادگیری" ایجاد کنیم که بازتاب دهنده و آینده نگر باشد؟ چگونه می توانیم تنظیماتی را ایجاد کنیم که از ارزش و مشارکت همکاران دعوت شده و میهمانان گاه به گاه برخوردار باشد ، و همچنین از مشتری و بازدید کننده استقبال می کند؟

ایده های این دکوراسیون اداری

بازسازی دکوراسیون اداری

تیم معماری کاکس نیز مانند هر روش طراحی مشاغل دیگر، نیازهای اساسی اسکان و نیازهای کارکردی برای جابجایی تیم معماری 75 نفره خود در محل جدید کارشان و همچنین مطالبات همیشه موجود تحمیل شده توسط بودجه پروژه دارد. با توجه به طراحی های این تیم معماری در شكل دهی به دکوراسیون لوکس و محیط های عمومی در طی این چند سال ، موضوع مهم این بود كه تعادل بین مناطق اختصاصی و ویژه كاربردی برقرار شود ، مانند مناطقی كه برای ایجاد مدل و ماکت ، چاپ رومیزی ، کارهای اداری و پشتیبانی IT استفاده می شود. و جلسات رسمی و نیاز به ایجاد یک فضای مشترک و عمومی که می تواند ترکیبی از نیازهای حرفه ای و شخصی باشد.

فضاهای داخلی این دکوراسیون اداری

حال نگاهی به فضای داخلی این بازسازی و تعمیرات ساختمان بیندازیم . در بدو ورود به این دفتر با یک فضای انتظار که با حضور یک کتابخانه و مبل های راحتی این امکان را به مهمانان و مراجعه کنندگان میدهد که در زمان انتظار بتوانند خود را با خواندن کتاب و دیدن پروژه های قبلی این شرکت سرگرم کنند . پس از گذر از ورودی با یک سالن بزرگ مواجه هستیم که ایده ی بکر طراحی در مرکزیت این دفتر به چشم میخورد . این فضای باز اما تا حدودی مبهم با ایجاد یک شکاف بزرگ در طبقه فوقانی و ایجاد یک سری پله و سکو مرتب و منظم به سمت بالا یک فضا به عنوان فضای ارائه ی ایده ها و تفکرات تیم و فضای جلسات و ملاقات های غیر رسمی طراحی شده است . این فضای چوبی با استفاده از ویدیو پروژکتور برای ارائه و معرفی پروژه و بحث و تبادل نظرهای دوستانه در محیطی صمیمی برای کارهای معماران به وجود آمده است و با ایجاد سکوهایی برای نشستن و یک مسیر در کنار تا بتوانند از آن طریق به طبقه فوقانی دسترسی داشته باشند . با قرار دادن صفحات چوبی و نرده هایی در اطراف این فضا ، آن را به فضایی نیمه خصوصی و نیمه عمومی تبدیل کرده است .

اجرای دکوراسیون اداری

در روبروی این فضای چوبی کافه این دفتر قرار دارد که در طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه  از استیل خاکستری رنگ استفاده شده است و در روبروی آشپزخانه نیز یک میز بزرگ آهنی با سطحی چوبی قرار دارد که محلی برای گفت و گوهای دوستانه همراه با نوشیدن قهوه و خوراکی است .

در سالن طبقه همکف در پشت محیط مرکزی یک فضای وسیع با میز و صندلی هایی گروهی برای کارهای طراحی کارکنان ایجاد شده است .در طبقه فوقانی نیز با همین کیفیت این میز ها و صندلی های کاری بخش بزرگی از این طبقه را شکل میدهد در کنار دو اتاق جلسه برای گفت و گوهایی که حالت رسمی تری دارند .

کف این فضا هم به دلیل راحتی رفت و آمد و هم به دلیل جذابیت آن از چوب است و بیننده با ورود در این فضا با حجم عظیمی از متریال چوبی مواجه میشود که این حس گرمی و روشنی را به آنها القا میکند .

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات