طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی داخلی دفتر کلمنتینا در بارسلون اسپانیا

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 15 مهر 1398 در ساعت 14 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در ادامه روند شناخت پروژه های برتر طراحی داخلی و بازسازی ساختمان در دنیای معماری در این مقاله در شرکت طراحی دکوراسیون اداری هیرادانا قصد داریم دکوراسیون اداری یکی از موفق ترین طراحی داخلی اداری در سال 2019 ، در شهر بارسلون اسپانیا بپردازیم .

این فضا در متراژی به مساحت 380 متر مربع توانسته است یک محیط جذاب و منحصر به فرد را ایجاد کند تا در چشم بیننده جذاب بنظر برسد .

آشنایی با بازسازی اداری

طراحی دکوراسیون اداری

تا قرن 18 محله گراسیا یک روستا بود که مسکن های معمولی روستایی با صومعه های مذهبی در آن به وفور دیده میشد . از قرن نوزدهم با دومین انقلاب صنعتی و تخریب دیوارهای قرون وسطایی بارسلون ، این محله کلید گسترش شهرنشینی شد . تمام مزارع کشت برای ساخت صنایع جدید از بین رفت و این محله در سال 1897 به طور دائم به بارسلون ملحق شد .

با وجود صنایع جدید ، این محله حدود دو قرن شخصیت روستایی خود را حفظ کرده است و امروزه ، چشمه های طبیعی روستایی ، خانه ها و ساختمان های رنگارنگ بسیاری به عنوان شاهدی بر این امر تاکید میکنند . گراسیا علاوه بر ذات روستایی خود ، دارای یک روحیه مدرنیستی است که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. این شهر آثار معماری ارزشمندی را در خود جای داده است که از میان آنها میتوان به ساختمان باارزش کاسا ویسن آنتونی گائودی اشاره کرد که به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است .

حال میرسیم به این بازسازی ساختمان  که هم ارزش های معماری روستایی را در خود جای داده است و هم قدم در راه مدرنیسم گذاشته است . این خانه به طرز شگفت انگیزی سرشار از دکوراسیون طبیعی است . یک بوم نقاشی از سرامیک های رنگارنگ ، مبلمان رنگی و باغچه های سبز و تازه است . این ساختمان جذاب و دیدنی در اولین نگاه ، سرامیک های متنوع و رنگی را در نمای داخلی به چشم بیننده وارد میکند . تیم معماری این پروژه تحقیقات گسترده ای را برای به دست آوردن سرامیک های زیست محیطی با نگهداری آسان و در عین حال با کیفیت عالی را انجام داده اند .

سبک دکوراسیون اداری

بازسازی ساختمان

در هر گوشه از طراحی دکوراسیون داخلی اداری  این ساختمان در تمام سطوح دیوار ، کف و سقف آن میتوان این سرامیک ها و نقش ها را در انواع رنگ ها و اشکال مربع ، لوزی و چند ضلعی ها دید. این سرامیک های رنگی یادآور گذشته ی تاریخی این روستا است که توانسته خود را با مدرنیته هماهنگ کند . در کنار این نقوش ، مبلمان استفاده شده در این ساختمان نیز از رنگ های گوناگون تشکیل شده است .

اجرای دکوراسیون داخلی اداری

فضای اداری این دفتر نیز تماما خود را با این دکوراسیون وفق داده است . مجری دکوراسیون داخلی برای برقراری ارتباط بصری میان فضاهای کاری اکثر این فضاها در محفظه هایی شیشه ای قرار دارند و با حضور میز و صندلی های راحتی این فضاها شکل گرفته است .

اجرای دکوراسیون اداری

از طرفی دیگر در طراحی این ساختمان استانداردهای پایداری بالا به عنوان یکی از اولویت های اصلی حفظ شده است . بسیاری از پانل های خورشیدی و تکنیک های تهویه غیر فعال به کار گرفته شده اند که نیاز های انرژی را با نیاز کمتری به برق محلی و تهویه هوا کاهش میدهد . یکی دیگر از عناصر کلیدی این ساختمان راه پله ای است که در مرکز این دفتر قرار دارد که شامل یک نورگیر سقفی کریستالی گسترده و یک صفحه خورشیدی است که با استفاده از کاشی های کوچک نقوشی زیبا و جذاب را بر روی نرده های این راه پله به نمایش گذاشته اند . در کنار این راه پله دیدنی ، استفاده از لامپ ها و لوستر های سقفی در اشکال متنوع و متعدد از دیگر عناصر منحصر به فرد این ساختمان است . این دفتر که در یک محله آرام و ساکت قرار دارد و با این فضاسازی دلنشین توانسته است محیطی آرام و دنج را در دل طبیعت روستایی این منطقه و به دور از هیاهو را برای کارکنان و مشتری های این دفتر به وجود آورد .

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات