طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

سبک بوهو چیست

بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 7 بهمن 1399 در ساعت 14 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 سبک بوهو سبکی طراحی شده با استفاده از رنگ های روشن و ترکیب طرح های مختلف می باشد. کلمه بوهو  اغلب به افرادی اطلاق می‌شود که از نظر اجتماعی بر خلاف عرف جامعه عمل کرده و یا به اصطلاح هنری می باشند .

سبک بوهو  

 در طراحی داخلی منزل به سبک بوهو هدف ایجاد فضایی آرام و مملو از جذابیت های بصری می باشد. به طور کلی پایه و اساس این سبک سادگی می باشد و برای این کار نیز می توانیم از یک رنگ ثابت برای طراحی داخلی دیوار اتاق خواب خود استفاده کنید .

سبک بوهو

البته استفاده از رنگ‌ های خنثی نیز گزینه مناسبی میباشد و با استفاده از آنها می توان بدون ایجاد شلوغی در فضا طرح‌ ‌های مختلفی در کنار هم ایجاد کرد .

سبک بوهو

یک ایده دیگر این است که برای پایه از یکی از رنگ های خنثی استفاده کنید و بعد فضا را با استفاده از رنگ های دیگر اشباع کرده تا یک هارمونی جذاب در محیط ایجاد شود .

  •  استفاده از گیاهان

برای ایجاد فضایی آرام  تر گیاهان انتخاب مناسب و مقرون به صرفه می باشند. علاوه بر آن گیاهان به سادگی با دکوراسیون هماهنگ شده و حال و هوای تازه ای به فضای اتاق می دهند .

سبک بوهو

در یک اتاق طراحی شده به این سبک آویزان کردن گیاهان یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که می توان انجام داد در این سبک می توان از یک سبد ساده حصیری تا یک گلدان پر زرق و برق برای گیاهان استفاده کرد .

  • استفاده از مبلمان کوتاه و کم ارتفاع

 ممکن است برای شما کمی عجیب به نظر آید اما در این سبک هر چقدر مبلمان به زمین نزدیک تر باشد فضای شما به سبک دکوراسیون بوهو نزدیکتر می باشد .

سبک بوهو

به عنوان مثال می توان از  مبلمانی که دارای پشتی کوتاه هستند و بر روی آن ها تعداد زیادی کوسن قرار دارند استفاده کنید. علاوه بر آن در کنار آن میتوانید از پاف های بزرگ استفاده کنید .

  •  دوری از  مینیمالیسم

در طراحی داخلی به سبک بوهو باید از طرح‌ های مینیمالیسم دوری کنید. به عنوان مثال در این سبک نمی توان زیاد از پارچه‌ های خیلی ساده استفاده کرد و یا اینکه یک فضایی را کاملاً خالی گذاشت اما برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب می تواند کمی از این شلوغی کم کرد .

  • استفاده از رنگ های روشن

    سبک بوهو

 به‌ طور ناخودآگاه زمانیکه نام این سبک به گوش میرسد  اغلب  رنگ های روشن  به ذهن می آید برای طراحی یک فضای لوکس به این سبک می توان از رنگ های بنفش ،صورتی، نارنجی و سبز استفاده کنید .

سبک بوهو

 رنگ  تنالیته جواهرات نیز به راحتی با سبک بوهو هماهنگ می شود به عنوان مثال می توان برای طراحی فضای اتاق خواب تخت خواب مراکشی به رنگ تیره و یک روتختی رنگ روشن استفاده کرد و به این گونه یک تضاد بسیار جذاب در فضای اتاق ایجاد کرده .

 

  •  متالیک و آینه ها

 اگر قصد طراحی یک اتاق با طراحی داخلی  مدرن به این سبک را دارید و میخواهید فضای شما روشن تر و بزرگتر به نظر آید  پیشنهاد ما این است که از وسایل استفاده کنید که دارای سطح آینه ای یا متالیک هستند .

9 / 10
از 3 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات