طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

دکوراسیون داخلی منزل به کمک لوستر های مدرن

بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 25 دی 1400 در ساعت 11 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هر چه زمان می گذرد دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا می کند . چرا که با استفاده از دکوراسیون داخلی می توانیم از فضا استفاده ی درست تر و بهتری داشته باشیم . همچنین به وسیله ی داشتن یک دکوراسیون داخلی مناسب ، می توان فضا را جذاب تر و زیباتر کرد و از کسل شدن در آن فضا جلوگیری نمود . یکی دیگر از دلایلی که باعث جلب شدن توجه ها به دکوراسیون داخلی می باشد ، این است که امروزه به دلیل مشکلات و بیماری هایی که به وجود آمده است افراد بیشتر وقت خود را در خانه ها می می گذرانند و همین سبب شده است تا داشتن یک فضای دنج ، زیبا و جذاب که حوصله شان را سر نمی برد و انواع نیازهای فضایی شان را تامین می کند ، برای آن ها الویت شود . در واقع دکوراسیون را با توجه به این مطالب می توان اینطور معنا کرد که به بهتر چیده شدن عناصر مختلف در کنار هم در یک فضا دکوراسیون می گویند . همچنین باید توجه کرد که در دکوراسیون داخلی نیز مانند دیگر زمینه های معماری و هنر ، سبک های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این سبک ها دارای ویژگی های متفاوتی می باشند .

 

سبک های مختلف در دکوراسیون داخلی :

 • سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی
 • سبک مدرن در دکوراسیون داخلی
 • سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی
 • سبک پست مدرن در دکوراسیون داخلی
 • سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی
 • سبک روستیک در دکوراسیون داخلی
 • سبک شرقی در دکوراسیون داخلی
 • سبک مراکشی در دکوراسیون داخلی
 • و ...

 دکوراسیون داخلی منزل به کمک لوستر های مدرن

اصول سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی :

سبک کلاسیک را می توان یکی از محبوب ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی و معماری دانست . این سبک با وجود این که از قدیمی ترین سبک ها در هنر و معماری می باشد . اما به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد توانسته است با گذشت سال ها همچنان پر طرفدار باقی بماند . از جمله ویژگی هایی که این سبک دارد می توان به رعایت تقارن که برای ایجاد نظم و تعادل در فضا می باشد ، استفاده از عناصر تزیینی فاخر برای شکوه و جلال بخشیدن به فضا ، توجه زیادی که به تک تک جزییات در تمامی عناصر دارد ، استفاده از رنگ های گرم و خنثی مانند سفید ، کرم ، بژ ، قهوه ای و ... که برای بخشیدن حس اصالت و گرما به محیط می باشد ، استفاده از متریال های خاصی مانند چوب ، شیشه و سنگ و ویژگی های دیگری اشاره نمود . تمامی این ویزگی ها به این دلیل می باشد که سبک کلاسیک تمایل دارد تا تجملاتی شیک ، اصیل و با وقار و در عین حال گرم و صمیمی بنظر برسد .

اصول سبک زیبای مدرن در دکوراسیون داخلی :

سبک مدرن را نیز می توان یکی دیگر از محبوب ترین سبک های جهان در معماری و هنر دانست که با آن که مدت زمان زیادی از حضور آن در عرصه ی هنر و معماری نمی گذرد . اما توانسته است تاثیر بسزایی در سرتا سر دنیا بگذارد . معماران بزرگ زیادی هستند که طی دهه ها فعالیت توانسته اند ساختمان های زیادی را به این سبک طراحی و اجرا نموده که تمامی آن ساختمان ها شاخص و از نظر معماری مهم تلقی می شوند . این سبک نیز دارای ویژگی های خاصی می باشد که از جمله ی این ویژگی ها می توان به استفاده از احجام ساده و مکعبی برای طراحی عنصر ، استفاده از رنگ های محدود در فضا ، استفاده از دو یا سه متریال ، توجه و ارزش دادن به نور و نورپردازی و در نهایت حفظ سادگی با توجه به زیباسازی محیط که از اصلی ترین ویژگی های این سبک می باشد ، اشاره نمود .

 

لوستر به عنوان یک عنصر شاخص در دکوراسیون داخلی :

لوسترها علاوه بر خاصیت نورپردازی فوق العاده ای که دارا می باشند ، برای جلوه بخشیدن و فاخر و با شکوه تر کردن فضا نیز مورد استفاده قرار می گیرند . البته لوسترها هم انواع و اقسام دارند اما به طور کلی به فضای داخلی یک حس شیک و زیبا بودنی می بخشد که همین امر سبب محبوب شدن این عنصر تزیینی شده است  .

 دکوراسیون داخلی منزل به کمک لوستر های مدرن

 • لوسترها در سبک کلاسیک

لوسترهای کلاسیک اصولا دارای زرق و برق و چراغ های زیادی می باشند . برای لوسترهای سبک کلاسیک از رنگ هایی مانند طلایی بیشتر استفاده می شود و همچنین دارای نور زیاد و جزییات زیادی می باشند تا آن را با شکوه تر جلوه دهند . این لوسترها به این دلیل که در ابعاد بسیار بزرگ نیز یافت می شوند و به خودی خود نیز نسبت به لوسترهای سبک مدرن بزرگتر می باشند در فضاهایی اغلب استفاده می شوند که دارای مساحت زیادی بوده و شکوهمند می باشند . لوسترهایی که به سبک کلاسیک ساخته می شوند از کریستال ، شیشه ، برنج ، استیل و ... می توانند ساخته شوند . همچنین این لوسترها اغلب به صورت صفحه ای و یا شاخه ای ساخته می شوند .

 • لوسترها در سبک مدرن

لوسترهای مدرن را می توان از آن دسته از لوسترها دانست که در فضاهای مختلف با ابعاد مختلف می توان استفاده نمود . این لوسترها در ابعاد و اندازه ها و اشکال مختلفی وجود دارند که با توجه به رنگ و دکوراسیون داخلی خانه می توان آن ها را تهیه نمود . این لوسترها در محیط هایی که دارای دکوراسیون تجملاتی و کلاسیک بوده مورد استفاده نمی باشند و همچنین در دکوراسیون مینیمال و بسیار ساده نیز جایی ندارند . با این وجود ممکن است بعضی ها در دکوراسیون مینیمال نیز از آن ها استفاده نمایند اما در دکوراسیون کلاسیک با توجه به ویژگی های خاصی که این سبک دارد به هیچ وجه نباید استفاده شوند . چرا که باعث ناهماهنگی و عدم زیبایی محیط می شود . این سری از لوسترها بسته به فضا و ساختمانی که به سبک مدرن دکوراسیون شده است می تواند بسیار ساده یا تجملاتی باشد . برای مثال لوسترهای مدرنی که در هتل ها استفاده می شوند ، منطقا باید متفاوت از لوسترهای مدرنی که در خانه ای 100 متری استفاده می شود ، باشد . یکی از ویژگی های لوسترهای مدرن این است که حتی در اتاق خواب ها و کافی شاپ ها و انواع فضاها با کاربری های مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد .

دکوراسیون داخلی منزل به کمک لوستر های مدرن

کلام آخر

برای داشتن یک دکوراسیون مناسب بهتر است که سبک ها و شیوه های مختلف دکوراسیون را شناخته و همچنین ارزش حضور عناصر مختلف در یک فضا را درک نماییم . در دکوراسیون داخلی سبک های مختلفی می باشد که بعضی از این سبک ها دارای محبوبیت بیشتری در سرتاسر جهان بوده و حال این سبک ها نیز دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که بدان وسیله سبک و دکوراسیون به آن سبک را دارای هویت می کند . یکی از عناصر مهم و جلوه بخش در فضای دکوراسیون شده لوسترها می باشند . لوسترها می توانند از ساده ترین شکل ها در سبک مدرن تا تجملاتی ترین شکل ها در سبک کلاسیک متفاوت باشند که هر کدام کاربردهای خود را داشته و برای فضاهای مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرند . برای داشتن دکوراسیون داخلی زیبا و کاربردی و متفاوت باید از متخصصین این زمینه کمک بگیرید . شرکت معماری و دکوراسیون هیرادانا دارای مهندسین و طراحان باتجربه و زبده ای می باشد که کارهای زیادی در زمینه های مختلف معماری و دکوراسیون و بازسازی و طراحی انجام داده اند و شما می توانید با سپردن پروژه ی خود به این افراد از نتیجه ی رضایت بخش کار خود مطمئن باشید .

6 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات