طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

دکوراسیون تجاری و اداری به سبک پست مدرن را بیشتر بشناسیم

بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 27 آذر 1400 در ساعت 13 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دکوراسیون را می توان یک تکنیک که باعث کنار هم قرار گرفتن عناصر مختلف برای استفاده ی بهتر از فضا و زیبتر شدن آن می شود دانست . سالهاست که دکوراسیون داخلی برای فضاهای مختلف از خانه و ویلا گرفته تا فضاهای اداری و تجاری مورد توجه قرار گرفته است . از جمله دلایلی که دکوراسیون داخلی را دارای اهمیت کرده است ، می توان به ای موضوع اشاره کرد که به وسیله ی طراحی داخلی یک فضا می توانید استفاده های بهتری از آن فضا برده و همچنین علاوه بر بهره وری بهتر فضا به آن زیبایی بصری هم می بخشید . دکوراسیون اداری همچنین از این جهت که باعث بالا رفتن راندمان کاری شرکت و جلب نظر مشتریان می شود نیز پر اهمیت می باشد .

دکوراسیون اداری با انواع سبک های موجود :

 • دکوراسیون اداری به سبک کلاسیک
 • دکوراسیون اداری به سبک مدرن
 • دکوراسیون اداری به سبک نئوکلاسیک
 • دکوراسیون اداری به سبک مینیمال
 • دکوراسیون اداری به سبک روستیک
 • دکوراسیون اداری به سبک شرقی
 • دکوراسیون اداری به سبک غربی
 • دکوراسیون اداری به سبک پست مدرن
 • و ...

 دکوراسیون تجاری و اداری به سبک پست مدرن را بیشتر بشناسیم

ویژگی های دکوراسیون اداری به سبک پست مدرن :

سبک پست مدرن را می توان سبکی دانست که قوانین و خشکی و رسمی بودن های سبک مدرن را کنار زد و به استفاده از زرق و برق ها و یکسری نشانه های زودگذر و رنگی روی آورد . درواقع هدف معماران در این سبک ماندگاری نبود بلکه به زیبایی ها و معانی آنی اشاره می کند .  این سبک را می توان حاصل تلاش معماران در دهه های 1970 و 1980 میلادی دانست . می توان گفت سبک پست مدرن در دکوراسیون اداری بیشتر مناسب کمپانی های طراحی بازی و شرکت هایی که کارهای خلاقانه انجام می دهند هستند .

 • دارای تناقص و پیچیدگی

در دکوراسیون داخلی و دکوراسیون اداری به سبک پست مدرن نمی توان عنصری را با سادگی پیدا کرد که بی دلیل در جایی قرار گرفته باشد یا به شکلی باشد . تمامی عناصر و اشکال و رنگ ها در این سبک دارای پیچیدگی و مفهوم می باشند . برای مثال خانه ی وانا ونتوری در محله ای که تمام خانه ها با استفاده از سنگ و ... ساخته شده بودند به سبک پست مدرن با خط و خطوط شکسته و با استفاده از رنگ های شاد ساخته شد و با محیط اطراف خود دچار تناقض شده و برجسته گردید . در دکوراسیون اداری نیز می توان برای طراحی عناصر مختلف مانند میزها و صندلی ها و یا راه پله و ... از خط و خطوط تیز و شکسته و رنگ های برجسته استفاده نمود .

 • استفاده از رنگ ها به طور جسورانه

رنگ ها در دکوراسیون اداری به سبک پست مدرن اغلب به صورت اغراق شده و با کنتراست بالا می باشند . معماران و طراحان برای استفاده از این سبک در دکوراسیون اداری بیشتر توجه می کنند که قسمت های مختلفی را شاخص کرده و همه ی فضا را درگیر این ماجرا نکنند تا فضایی استرس آور برای کارمندان ایجاد نشود .

 • تلاش برای تغییر چیزهای روزمره و عادی

در سبک پست مدرن طراحان سعی دارند تا تمامی چیزها و عناصر معمولی را به عناصری خاص تبدیل کرده و با رنگ آمیزی و یا استفاده ی درست و بجا از آن ها به آن ها جانی دوباره ببخشند . برای مثال در یک فضای اداری ممکن است که مشاهده کنید دور یک در معمولی را قابی رنگی زده اند تا با این کار به در جلوه ی خاصی ببخشند .

 • عدم پیروی فرم از عملکرد

در سبک پست مدرن برای فضای اداری و طراحی داخلی می توان مشاهده کرد که بعضی عناصر صرفا جنبه ی تزیینی داشته و به ساخت و ساز و عملکرد بنا هیچ ربطی ندارند . برای مثال ممکن است در قسمتی از سقف خرپایی زیبا مشاهده کنید که جنبه ی سازه ای اصلا نداشته باشد .

 • استفاده از متریال های ارزان قیمت به عنوان اشیایی گرانبها

همانطور که گفتیم سبک پست مدرن به دنبال تغییر قوانین و ایجاد تناقض می باشد . به همین دلیل در این سبک ممکن است صندلی هایی را مشاهده کنید که از یک متریال ارزان و کاملا روزمره مانند مقوا ساخته شده است اما همزمان به خوبی می تواند وزن هر کسی را تحمل کند .

دکوراسیون تجاری و اداری به سبک پست مدرن را بیشتر بشناسیم

 • ترکیب فرهنگ تجمل گرا با فرهنگ عامه

در دکوراسیون اداری به سبک پست مدرن ممکن است میزهایی را مشاهده کنیم که از ترکیب سبک سنتی و مدرن تشکیل شده اند و یا قفسه هایی که نصفشان چوبی و سنتی و نصف دیگر دارای شکلی خاص با رنگی تند می باشند . به هر حال در این سک در دکوراسیون اداری می توان از عناصر ترکیبی و چیزهایی که شاید در حالت عادی عجیب بنظر رسیده و در کنار هم جالب بنظر نرسند به بهترین شکل استفاده نمود .

 • استفاده از عناصر و منابع تاریخی

در دکوراسیون اداری به سبک پست مدرن می توان از نمادهای مختلف تاریخی که معنایی خاص را در بردارند استفاده نمود و این همانطور که گفتیم می تواند فقط جنبه ی تزیینی داشته باشد و عملکرد خاصی نداشته باشد . در دکوراسیون اداری به این سبک با توجه به آن که گفتیم به دنبال برهم زدن قوانین سبک مدرن می باشد از نمادها و چیزهایی که در سبک مدرن ممنوع شده است ، می توان استفاده نمود و با آن ها بازی در طراحی داخلی و دکوراسیون اداری و دکوراسیون تجاری بازی نمود .

 • طراحی با طعنه و مزاح

این ویزگی به این معناست که شما می توانید با عناوین و عناصر جایگاه های مختلف نمادین و با شوخی و طنعه در طراحی برخورد کنید . برای مثال در یک اداره به این سبگ می توان صندلی مدیر مجموعه را با شکوه تر و با کنده کاری ها یا نماد های بیشتری نسبت به دیگر صندلی ها طراحی نمود .

 • توجه و اهمیت به سطوح مختلف

سبک پست مدرن را میتوان سبکی دانست که از سادگی و مینیمالیسم پیروی نمی کند و طرفدار تزیینات باشد . اما باید توجه نشان داد که منظور از این تزیینات ، تزییناتی اضافه باشند ، نیست و بلکه با استفاده از خود سطوح و بافت متریال های متفاوت این کار را انجام می دهند .

 

کلام آخر

 از آنجایی که به وسیله ی داشتن یک دکوراسیون اداری و دکوراسیون تجاری خوب می توان مشتریان بیشتری جذب کرده و برای شرکت و مجموعه ی خود برندسازی کرد و همچنین بهترین کارمندان را با راندمان کاری بالا استخدام نمود ، می توان گفت تمامی شرکت ها وکمپانی های بزرگ دنیا برای داشتن یک دکوراسیون داخلی منحصر به فرد در رقابت می باشند و آن را از واجبات امر می دانند . برای داشتن یک دکوراسیون اداری و دکوراسیون تجاری با سبک مشخصی باید تمامی نکات آن سبک را در طراحی رعایت نموده تا بتوان گفت دکوراسیون اداری به سبک مشخصی می باشد . یکی از این سبک ها ، سبک پست مدرن می باشد که بالاتر به ویژگی های مختلف این سبک اشاره نمودیم . برای داشتن یک دکوراسیون اداری مناسب با سبک دلخواهتان ، باید متخصصین و مهندسین این زمینه مشورت کنید و کارها را به آن ها بسپارید . یکی از شرکت های پیشتاز در این زمینه در سطح کشور شرکت دکوراسیون اداری و معماری هیرادانا می باشد که کارهای فوق العاده و موفقی در زمینه های مختلف معماری و دکوراسیون از دکوراسیون اداری و دکوراسیون تجاری گرفته تا طراحی نما و بازسازی منزل و ... انجام داده است و کارنامه ی پرباری دارد . شما با سپردن پروژه ی خود به مهندسین این شرکت می توانید از نتیجه ی رضایت بخش کارتان مطمئن باشید .

5 / 10
از 3 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات