طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی و طراحی خانه پیروگوکا در مسکو روسیه

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 25 اسفند 1399 در ساعت 14 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هدف ما در شرکت معماری هیرادانا معرفی برجسته ترین و بهترین آثار معماری در گوشه و کنار جهان است و امروز در ادامه روند مجموعه مقالات مربوط به بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان قصد داریم یکی از پروژه های مربوط به طراحی خانه ای در کشور روسیه را برای شما معرفی کنیم .

این خانه ی 60 متری در سال 2017 به مرحله اجرا در آمده است .

کانسپت بازسازی منزل

 بازسازی و طراحی خانه پیروگوکا در مسکو روسیه

مشتری این خانه تمام دوران کودکی خود را در این آپارتمان کوچک گذرانده است و حسی نوستالژیک به آن دارد و تصمیم گرفت تا بعد از ازدواج نیز به همراه همسرش در این خانه زندگی کند اما این خانه نیاز به تغییراتی داشت . بین بازسازی منزل یک آپارتمان قدیمی و کار با یک آپارتمان جدید تفاوت زیادی وجود دارد . این فضا مملو از احساسات و خاطرات برای این مشتری بود . این شرایطی است که برای معمار کار را تا حدودی دشوار میکند ، هم باید بعضی حس ها و خاطرات را در این خانه حفظ کرد و هم نیاز است یکسری عناصر و ایده های جدید به آن اضافه شود .

این خانه در این فضای اندک توانسته است نیاز های اساسی زندگی این زوج جوان را فراهم کند . یک آشپزخانه مناسب ، فضای نشیمن ، قسمت غذاخوری ، سرویس و حمام ، اتاق خواب و یک اتاق کار برای مشتری این خانه تمام فضاهایی هستند که در این خانه به چشم میخورند .

طراح سعی کرده است عمدا مرزهای بین فضاهای تعمیر شده و تخریب شده ، بین اتاق ها و رنگ ها را محو کند. طراحی لکه هایی رنگی بر روی سقف و کف فضاهای اتاق خواب و آشپزخانه ضمن ادغام فضاها در هم و ترکیب آنها ، یادآور خاطرات کودکی این مشتری نیز هست . اتاق خواب این خانه که همان دیوار گچی سابق این خانه را دارد و تنها با یک رنگ خاکستری تیره رنگ شده است و کف این فضا نیز با رنگ بنفش روغنی که بازتاب خوبی را به وجود می آورد رنگ شده است . علاوه بر این ها ، یک تخت خواب صورتی رنگ نیز در این اتاق وجود دارد . این ترکیب رنگی ضمن اینکه تضادی جالب را به وجود می آورند ، از رنگ های مورد علاقه مشتری خانه هستند و میتوانند فضایی منحصر به فرد را برای این اتاق خواب به وجود آورند .

دکوراسیون آشپزخانه

 بازسازی و طراحی خانه پیروگوکا در مسکو روسیه

در بازسازی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه از رنگ سبز استفاده شده است و دیوار پشتی این قسمت از کاشی های سفید کوچک در سطح افقی و کاشی های زرد رنگ در سطح عمودی ایجاد شده است که یادگار کاشی های به جای مانده از این خانه ی قدیمی است . حضور یک پیشخوان سیاه رنگ با دو صندلی توری فضایی برای پخت و پز و آماده سازی غذا ایجاد کرده است .

المان و متریال های معماری

بازسازی و طراحی خانه پیروگوکا در مسکو روسیه

در طراحی داخلی منزل یک میز سفید رنگ و سه صندلی مختلف که همگی از مبلمان باقیمانده از والدین مشتری این خانه است ، استفاده شده است . یک مبل تک نفره پارچه ای سیاه و سفید ، یک صندلی چوبی قدیمی و یک صندلی پلاستیکی سیاه رنگ این سه صندلی قسمت غذاخوری را تشکیل میدهند .

یک فرش کهنه که آن نیز از والدین مشتری خانه به او رسیده است در زیر مبلمان راحتی فضای نشیمن قرار گرفته است .

از دیگر عناصر باقی مانده از دوران قدیم خانه ، متریال بتنی است که روی دیوار ها و سقف به کار رفته است . هم چنین دوچرخه های کودکی این مشتری که به رنگ های آبی و نارنجی است در بالای کمدهای سرتاسری فضای نشیمن قرار دارد و جلوه ای دیگر به این فضا بخشیده است .

اما در ورودی خانه و قبل از ورود به سالن اصلی یک آینه بزرگ قرار داده شده است که این کمد های سراسری سیاه رنگ در این آینه منعکس میشوند و اینگونه به نظر میرسد که با فضایی بی پایان روبرو هستیم .

 استفاده از چراغ های سقفی سفید رنگ نیز علاوه بر حضور پنجره های بزرگ داخل فضای نشیمن که نور طبیعی روز را در اختیار فضاهای داخلی این خانه میگذارد ، روشنایی شب های این خانه را تامین میکند .

این خانه نمونه ای موفق از بازسازی یک خانه ی ارزشمند برای صاحب آن است که ضمن طراحی داخلی مدرن و بازسازی ساختمان که نیازهای زندگی امروزی را برآورده میکند ، به ارزش ها و علایق گذشته ی مشتری خانه نیز احترام گذاشته است و فضایی جذاب و دیدنی را برای آنها ایجاد کرده است .

 

 

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات