طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی و طراحی خانه برو در برلین آلمان

بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 23 آبان 1398 در ساعت 13 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هدف ما در  شرکت معماری هیرادانا معرفی برجسته ترین و بهترین آثار معماری در گوشه و کنار جهان است و امروز در ادامه روند مجموعه مقالات مربوط به بازسازی ساختمان  و قصد داریم یکی از پروژه های مربوط به طراحی خانه ای در کشور آلمان را برای شما معرفی کنیم .

این خانه ی 85 متری در سال 2016 به مرحله اجرا در آمده است .

سبک و کانسپت طراحی

بازسازی ساختمان

این بازسازی منزل  برای نزدیک شدن به نیازها و خواسته های مشتری بود به این صورت که خانه ی قدیمی دارای دو اتاق خواب کوچک بود که فضای آشپزخانه و غذاخوری را نیز کوچک کرده بود اما در طراحی جدید دو اتاق خواب تخریب و یک اتاق خواب بزرگ ایجاد شد و فضای بیشتری نیز در اختیار آشپزخانه و قسمت غذاخوری قرار گرفت . مشتری این خانه به محلی برای زندگی و توسعه شغل خود نیاز داشت و فضایی را میخواست که برای آرامش و انزوای او مناسب باشد .

او که به آثار هنری علاقه داشت و در زمینه نقاشی و طراحی وسایل تزیینی کار میکرد تصمیم گرفت از وسایل و عناصری خاص برای زیبا کردن فضای داخلی خانه و دکوراسیون داخلی منزل استفاده کند . به طور مثال در فضای نشیمن این خانه با سه صندلی چرمی سیاه راحتی مواجهیم که یکی از آنها میتواند برای دراز کشیدن و چرت زدن های عصرانه در هوای مطبوعی که از پنجره های این قسمت داخل میشود ، فضایی مناسب باشد . همچنین حضور یک تابلوی بزرگ نقاشی که توسط خود فرد کشیده شده است بر روی زمین و تکیه زده به دیوار قرار دارد . اما این تمام ایده ی این قسمت نیست . حضور یک لامپ آویزی از سقف که به صورت سه حلقه ی پیچیده در هم طراحی شده است و یک شی فلزی ایستاده که در طبقات آن لامپهایی نارنجی قرار داده شده است و ساخته ی دست مشتری این خانه است ، جلوه ی دیگری به این فضا بخشیده است . در ضمن شوفاژی که به رنگ سیاه در آمده است در کنار مبلمان سیاه این قسمت هارمونی فضایی مناسبی را با دیوارهای سفید این قسمت ایجاد کرده است .

دکوراسیون آشپزخانه

بازسازی و دکوراسیون داخلی

مشتری این خانه به آشپزی نیز بسیار علاقه مند بود . به همین جهت آشپزخانه ای بزرگ و دنج را خواستار بود و معمار با توجه به سلیقه ی او آشپزخانه ای بزرگ را ایجاد کرد که حضور دیواری آجری با تمی روشن و گرم در کنار طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه که به رنگ سفید در آمده است فضایی راحت را خلق کرده است .  میزی چوبی به همراه صندلی های با دو نوع مختلف چوبی و سیاه رنگ از دیگر اتفاقات جالبی است که در این قسمت شاهدش هستیم . حضور پنجره های قدی که نور طبیعی روز را وارد این آشپزخانه ی زیبا میکنند نیز به جذابیت این قسمت می افزاید .

دکوراسیون بخش های دیگر خانه

بازسازی منزل

با نگاهی به فضای داخلی این خانه متوجه خواهیم شد که هر بخش و عملکرد در یک فضا که میتوان آن را اتاق نامید با در های شیشه ای از هم جدا شده اند تا ضمن حفظ حریم هر قسمت از طریق این درهای شیشه ای ارتباط بصری بین این فضاها نیز از بین نرود .

در ابتدای ورودی این بازسازی و دکوراسیون داخلی سرویس و حمام قرار دارد و از طریق یک راهرو به دیگر بخش های این خانه دسترسی پیدا میکنیم . در ابتدای این راهرو قسمت آشپزخانه و غذاخوری وجود دارد و روبروی آن فضای نشیمن است که با استفاده از یک دیوار فضای نشیمن از آشپزخانه جدا شده است . در ته این راهرو قسمت رختکن و اتاق شستشو و حمام شخصی اتاق خواب قرار دارد و فضای آخر نیز اتاق خواب است که هم از طریق فضای نشیمن میتوان به آن دسترسی داشت و هم از طریق همین اتاق رختکن .

معمار با استفاده از رنگ سفید دیوارها و سقف و کفپوش چوبی در کنار آجرهای گرم و روشن توانسته با ترکیب این مواد و رنگ ها هارمونی فضایی جذاب و خلاقی را برای این خانه ایجاد کند .

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات