طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی و دکوراسیون داخلی رستوران کپنهاگن دانمارک

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 28 مرداد 1398 در ساعت 18 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در مجموعه مقالاتی که برای پروژه های برتر در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی در شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا برای شما تهیه کرده ایم اکنون یکی از پروژه های سال 2018 که مربوط به دکوراسیون تجاری یک رستوران در شهر کپنهاگن دانمارک می باشد را بررسی میکنیم .

 همانطور که میدانید در دنیای امروز دکوراسیون داخلی تجاری یکی از قدم ها برای رسیدن به کسب و کار موفق می باشد و باید در جهت رونق کسب و کار طراحی و اجرا شود ، اندازه و نوع چیدمان و طراحی داخلی باید به گونه ای باشد که برای مشتریان جذاب و جالب باشد و بتواند به راحتی مشتریان را به داخلی مغازه بکشاند .

ایزومی یک رستوران زنجیره ای در شهر کپنهاگن میباشد که غذاهای "ژاپنی " به مشتریانش عرضه میکند .

تیم طراحی ایده هایی را اجرا کرده است که با فرهنگ ژاپنی در هم آمیخته است و آن را به یک تجربه ای نو و بدیع تبدیل کرده است .

ژاپن و کشورهای اسکاندیناوی دارای تاریخ پر از تعاملات فرهنگی است . به ویژه در حوزه طراحی، نمونه های متعددی وجود دارد که در فرهنگ ژاپن به طور ریشه ای ایجاد شده است، اما در حوزه اسکاندیناوی به طور منحصر به فرد توسعه یافته است و معماران ژاپنی مستقر در کشورهای اسکاندیناوی مشاوره های زیادی در رابطه با این طرح به تیم طراحی داده اند .

اولین موضوعی که در بازسازی ساختمان  این پروژه باید به آن بپردازیم طراحی مناسب نقشه و پلان میباشد . پلان این مجموعه 180 مترمربعی به درستی و با رعایت کردن استاندارد های لازم در طراحی رستوران به وجود آمده است . میز های دونفره ، چهار نفره و صندلی های پشت پیشخوان همه به دور از هر گونه زیاده روی و شلوغی چیده شده اند .

اما نکته مهمی که در طراحی دکوراسیون مغازه و رستوران ها حائز اهمیت است برخورداری از نور طبیعی مناسب است . همچنین داشتن ویوی دلباز و چشم نواز نیز در جذب مشتری اثرگذار است که در طراحی این رستوران این دو نکته کاملا رعایت شده است ، شیشه های سرتاسری قسمت جنوبی رستوران که نور طبیعی محیط را فراهم میکند .

همانطور که گفته شد این رستوران نشان دهنده ی بخشی از فرهنگ ژاپن است که این قضیه در پانل های چوبی منحنی آشپزخانه برای نشان دادن هویت داخلی این رستوران رعایت شده است . سیستم ماژول پانل از یک سیستم ابعاد چوب سنتی ژاپنی مشتق شده که ریشه در قالب تاتامی ژاپنی دارد.

از طرفی دیگر جنس این پانل های چوبی از بلوط اسکاندیناوی است که از مصالح رایج در این مناطق است .

در نتیجه این هماهنگی و در هم آمیخته شدن فرهنگ ژاپن و فرهنگ اسکاندیناوی ، تجربه فضایی منحصر به فردی را به نمایش می گذارد که برای مشتریان رستوران جالب توجه است و این ترکیب در اتمسفر رستوران جاری است .

شاید در نگاه اول رستوران مانند بقیه رستوران ها در جاهای دیگر دنیا باشد و تفاوت خاصی با آنها نداشته باشد اما این نکته را هم فراموش نکنید که همه ی محیط های معماری نباید دارای فضاها یا المان هایی خارق العاده یا عجیب باشند . گاهی زیبایی معماری در ساده بودن و مفید بودن فضا است . همین که فضایی آرامش بخش در جایی مانند رستوران برای مشتریان فراهم شود ( با در نظر گرفتن ایده های طراحی ) همین برای برجسته کردن این فضای معماری کافی است و آن را ممتاز میکند .

نکته دیگر در مورد متریال چوب این است که این متریال با رنگ های گرم حس مهمان نوازی و پذیرش را در مراجعه کنندگان بر می انگیزد و به نوعی حس دعوت کنندگی دارد که این یک نکته مثبت دیگر برای فضایی چون رستوران میباشد .

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات