طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی ساختمان به کمک ده نکته ی کاربردی و کلیدی

بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 3 بهمن 1400 در ساعت 13 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پروسه ی بازسازی ساختمان را می توان جزو یکی از سخت ترین و البته تخصصی ترین فرآیند ها در نظر داشت . در این پروسه مشورت از افراد متخصص و توانمند در زمینه ی معماری و بازسازی ساختمان جزو ضروری ترین نکات محسوب می شود .

بدون افراد متخصص انجام این فرآیند امکان پذیر نخواهد بود و احتمال رو به روشدن با مشکلات بسیار بالا خواهد رفت .

در این مقاله شرکت معماری هیرادانا قصد دارد تا شما کاربران عزیز و محترم را با پروسه ی بازسازی ساختمان آشنا کند و در ادامه نیز به بررسی یک سری نکات کلیدی بپردازد .

بازسازی ساختمان چیست ؟

با گذر زمان ، هر خانه و یا ساختمانی فرسوده خواهد شد و صاحبان را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو خواهد کرد . لازم به ذکر است با گذر زمان و فرسودگی ساختمان ایمنی آن نیز به طرز چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد . از این روی لازم است هر ده تا دوازده سال یک بار برای بازسازی ساختمان های قدیمی اقدام کرد .

بازسازی ساختمان می تواند شامل شاخه هایی چون تعمیرات داخلی ، طراحی نما ، حذف و یا اضافه کردن دیوار ها و .... باشد .

برای انجام پروسه ی بازسازی ساختمان همواره به دنبال بهترین ها بروید .

همان طور که پیش تر به این نکته اشاره کرده ایم ، لازم است در این فرآیند از افراد متخصص یاری بجویید . شرکت معماری هیرادانا با سال ها تجربه در زمینه ی طراحی ساختمان و بازسازی آن می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای شما عزیزان باشد . می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این شرکت ارتباط برقرار کنید و یا به وب سایت ما مراجعه کنید .

جالب است بدانید که این شرکت می تواند با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته یک طرح از پروژه ی نهایی شما تحویل دهد در این صورت  شما می توانید نارضایتی خود را از هر بخش اعلام کنید .

استفاده از بهترین متریال ها

برخی از افراد به منظور کاهش هزینه ها به سراغ متریال های ارزان قیمت و یا بی کیفیت می روند . جالب است بدانید که در این صورت نتیجه ی مطلوبی به دست نخواهید آورد . هم چنین هزینه و زمان خود را نیز هدر داده اید .

سعی کنید انتخاب و خرید متریال را با مشورت یک فرد متخصص انجام دهید . زیرا این فرآیند نیز به دانش و توانایی خاصی نیاز دارد .

 بازسازی ساختمان به کمک ده نکته ی کاربردی و کلیدی

سبک طراحی

شما می توانید در پروسه ی بازسازی ساختمان تغییراتی اساسی در سبک کلی منزل نیز ایجاد کنید . تعداد سبک های موجود برای طراحی منزل بسیار زیاد است . از این روی می توانید بر اساس سلیقه ی خود حق انتخاب داشته باشید . برخی از سبک ها به شرح ذیل می باشد .

 • روستیک
 • مینیمال
 • مدرن
 • گوتیک
 • بوهمین
 • کلاسیک
 • نئوکلاسیک

هزینه ی لازم برای پیاده سازی هر یک از سبک های مذکور با یکدیگر متفاوت است . از این روی شما می توانید بر اساس بودجه ی خود حق انتخاب داشته باشید .

محل اقامت در زمان بازسازی

بهتر است محلی را برای اقامت حین بازسازی منزل در نظر داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید . برای مثال حین بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ، آب به طور کامل قطع خواهد شد . از این روی ممکن است با مشکل رو به رو شوید .

هزینه

می توان این بخش را جزو مهم ترین ها در نظر داشت . هزینه ها به چند دسته ی گوناگون تقسیم بندی می شوند که برخی از آن ها به شرح ذیل می باشد .

 • دستمزد کارگران
 • خرید متریال
 • دستمزد مهندسین
 • بیمه ی کارگران

شما می توانید به منظور برنامه ریزی بهتر در ابتدا هزینه ها را تخمین بزنید . البته به یاد داشته باشید که ممکن است به ارقام و اعداد چندان دقیقی دست پیدا نکنید .

هزینه ی نهایی بر اساس فاکتور های گوناگونی حساب می شود که از مهم ترین آن ها می توان به متراژ منزل اشاره کرد .

کاربری محیط

شما می توانید بدون توجه به کاربری محیط اقدام به بازسازی آن کنید . به یاد داشته باشید که بازسازی ساختمان در هر کاربری با یکدیگر متفاوت خواهد بود . از این روی در این مسیر همواره به سراغ افراد با تجربه و مجرب بروید .

بازسازی مطب پزشک ، بازسازی ساختمان اداری و ... را می توان جزو پرکاربرد ترین ها در نظر داشت .

خرید تجهیزات و وسایل آشپزخانه و از این دست فضاها

برخی از قسمت های یک ساختمان نظیر آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و یا حمام احتیاج به یک سری وسایل دارد که برخی از آن ها شامل کابینت ، شیر آب ، آینه ، اجاق گاز و غیره می باشد .

خرید این وسایل باید بر اساس سلیقه ی شخصی صاحبان صورت بگیرد . شما می توانید انواع متریال ها را با توجه به سبک کلی منزل خود انتخاب کنید . به یاد داشته باشید که هر کدام از متریال ها با یکدیگر تفاوت قیمت دارند .

کف پوش و دیوارها نیز بخشی از این فرآیند محسوب می شود . شما می توانید با استفاده از متریال هایی چون سرامیک ، سنگ و یا چوب برای چیدمان و پوشش کف پوش منزل اقدام کنید .

به منظور پوشاندن دیوارها نیز می توانید به سراغ کاغذ دیواری بروید . تنوع بالا و قیمت مناسب در این آیتم باعث شده تا افراد همواره به سراغ آن بروند و بهترین نتیجه را نیز به همراه داشته باشند .

 بازسازی ساختمان به کمک ده نکته ی کاربردی و کلیدی

 

مجوز های لازم

ممکن است در فرآیند بازسازی ساختمان به یک سری مجوز نیز نیاز داشته باشید . از این روی خوب است این فرآیند را به دست افراد توانا بسپارید تا بتوانید با ایمنی کامل و به صورت قانونی فرآیند بازسازی ساختمان را آغاز کنید .

حال که با نکاتی در خصوص بازسازی ساختمان آشنا شده اید . قصد داریم در یک جمع بندی تمامی مراحل این فرآیند را برای شما شرح دهیم .

 • تخریب
 • آجرکشی
 • گچکاری
 • کاشی کاری
 • نصب آیتم هایی چون کابینت ، کاغذ دیواری و ...

کلام آخر :

در این مقاله شما کاربران عزیز و گرامی را با بازسازی ساختمان و ویژگی هایی از این دست آشنا کرده ایم همان طور که در طول مقاله به این نکته اشاره کرده ایم ، لازم است در این مسیر همواره از افراد متخصص یاری بجویید تا در آینده دچار مشکل نشوید . شرکت معماری هیرادانا با سال ها تجربه می تواند گزینه ی مناسبی به این منظور برای شما عزیزان باشد .

شما می توانید برای آغاز فرآیند هایی چون بازسازی ساختمان با این شرکت همکاری داشته باشید .

9 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات