طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی اداری دفتر طراحی چندرشته ای در شهر بارسلون

بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 30 مرداد 1398 در ساعت 12 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در دنیای امروز که بازسازی و دکوراسیون داخلی  روند رو به رشد در صنعت ساختمان سازی و بازسازی ساختمان دارد ما در شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا تلاش میکنیم تا در این مجموعه مقالات برای شما پروژه هایی را معرفی کنیم که از لحاظ معماری و زیبایی شناسی حرفی برای گفتن داشته باشند و بتوان از آنها ایده گرفت . پروژه ای که امروز میخواهیم به آن نگاهی بیندازیم طراحی دکوراسیون داخلی اداری در شهر بارسلونا اسپانیا است  .

این پروژه از جنبه های مختلف قابل بررسی است و ایده های به کار رفته در آن ، ما را بر آن کرد که این پروژه را به شما معرفی کنیم .

این دفتر کوچک که تنها  70 متر مربع مساحت دارد در سال 2019 ساخته شده است .

بازسازی و دکوراسیون اداری

این پروژه فرصتی برای تبدیل فضایی در اواسط قرن نوزدهم از طریق بازسازی و تعمیرات ساختمان  به یک دفتر طراحی چند رشته ای بود . مفهوم و کانسپت اصلی ایجاد فضایی بود که ساختار قدیمی را با مفهومی جدید از ارتباط و نزدیکی انسان و طبیعت برجسته کند.

هدف این کار بازیابی ارزش این میراث معماری به جای مانده بود که برای این کار پوسته ی گچی دیوارها ریخته شد تا دیوارهای سنگی و آجرهای قدیمی در معرض دید قرار بگیرند . هم چنین سقف کاذب نیز برداشته شد تا تیرهای چوبی نمایان شوند .

از دیگر ایده های برای بازسازی ساختمان این خانه قدیمی این بود که پنجره ها و دهانه هایی که دیگر نیازی به آن نبود ، پر شدند و دهانه های جدید توسط آرماتورهای ساختاری در دیواره ها نصب شدند . معمار پروژه تمام سطوح ، دیوارها و سقف ، همه را سفید رنگ آمیزی کرد . تمام بافت ها و متریال های موجود از جمله سنگ ، سرامیک ، ملات ، پلاستیک و آهن در یک محیط منحصر به فرد در کنار هم ترکیب شدند و یک رنگ سفید هستند .

طراحی دکوراسیون اداری

این محیط کوچک علاوه بر یک سالن اصلی دارای سه اتاق با عملکردهای مختلف است . دکوراسین اداری این اتاقها که در سمتی قرار داند که به دلیل همجواری با ساختمان ، پنجره ای در آن قرار ندارد و معمار برای حل این مشکل راه حل هایی را در نظر گرفته است .

اتاق اولی را بدون در ایجاد کرده است تا از نور طبیعی که به سالن میرسد بتواند استفاده کند و به این صورت مشکل نبود پنجره را برطرف کند. یک میز به طول 2.5 متر نیز در این اتاق قرار داده شده است .

اتاق دوم ،یک اتاق ملاقات تقریبا بسته است که از ارتفاعی کم برخوردار است و ارتباط مردم در یک فضای خصوصی را ترغیب میکند .

و اتاق سوم که آشپزخانه و توالت در آنجا قرار دارد .

اما ایده دیگر طراح که این کار را منحصر به فرد میکند و نظر بیننده را به خود جلب میکند ، طراحی سیستم قابی چوبی است . این قاب ها که نمادی از فرهنگ سنتی ژاپن است دارای مفهومی زیبا میباشد . این مفهوم نشان دهنده ی دروازه ای برای گذر از شر و دشمنی بسوی خیر و نیکی است که معمولا در ورودی زیارتگاه های ژاپنی قرار دارد . تفسیر مجدد این نماد که بصورت انتزاعی با ترکیب بین این قاب چوبی و بتن در هم آمیخته شده است ، سه بار تکرار میشود و بین این قاب ها میز ها و صندلی های کار این دفتر چیده شده است .

اجرای دکوراسیون اداری

این قاب ها و چینش مبلمان در داخل سالن اصلی دفتر باعث ایجاد دو راهرو در طرفین میشود که یک راهرو در جلوی پنجره های بزرگ و در معرض دید است و راهرو دیگر جنبه خصوصی تری دارد .

شفافیت بین این فضاها بسته به دیدگاه بیننده متفاوت است و باعث میشود در هنگام قدم زدن در دفتر ، تجربیات تصویری مختلفی ایجاد شود . این مسیر شفاف چوبی باعث افزایش عمق بصری فضا میشود و به یک محیط طبیعی و هماهنگ منتهی میشود که افراد را به تعامل وا میدارد .

عناصر ثابت سفید رنگ بین قفسه های چوب ، علاوه بر تحقق نیازهای عملکردی دفتر ، بارهای افقی سازه را تثبیت میکنند . این عناصر ثابت محلی است برای قرار دادن کتاب ها ، مدل ها و گلدان های گیاهی که باعث ایجاد یک ترکیب پویا و زنده در دفتر میشود .

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات