طراحی نظارت و اجرای پروژه های بازسازی و ساختمانی از صفر تا صد
٤٤٨٩٠٧٣٢- ٤٤٢٧٤١٤٦-٠٩١٢٥٧٥٤٩٢١
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل

مشخصات کلی

طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل خانم همتی در اقدسیه

طراحی داخلی پروژه فوق با توجه به شرایط پروژه و علایق و نیاز کارفرما و پیشنهاد شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی هیرادانا،  به سبک نئوکلاسیک طراحی و اجرا شد که توضیحات آن به شرح ذیل می باشد:

سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک، سبک پالوده شده و با شکوهی است. سبکی است که جزئیات سبک کلاسیک با رویکردی جدید در آن یافت می شود. اگر بخواهیم نئوکلاسیک را  در یک جمله تعریف کنیم می توان عنوان کرد : نئوکلاسیک، پوسته ای کلاسیک بر روی امکانات مدرن است.  فرم کلی سبک کلاسیک از لحاظ ساختاری و همین طور برخی لوازم منزلی که در سبک کلاسیک وجود دارد در این سبک حفظ شده است و با عناصر مدرن ترکیب شده اند. این سبک تلفیقی بین قدیم و جدید است، که با پیشنهاد شرکت معماری هیرادانا ارائه و مورد توجه کارفرما قرار گرفت.

طراحی دکوراسیون منزل سالن پذیرایی،Tv room  و اتاق خواب مستر:

ویژگی هایی که از سبک نئوکلاسیک برای پروژه ذکر شده بکار برده شده شامل موارد زیر است:

 -پیاده کردن طرح ها و نمادهای معماری کلاسیک برای عملکرد های معاصر.

- ایجاد امکانات جدید و مدرن در داخل بنا.

- رعایت تناسبات هندسی کلاسیک در طرح بنا.

یکی از ویژگی های سبک کلاسیک و نئوکلاسیک شکوه و بزرگنمایی و تجمل است که برای رسیدن به این هدف و برای بزرگ نمایی بیشتر فضا قسمتهایی از جداره ها، آینه های دکوراتیو تعبیه شده است.

هنر گچبری یکی از هنرهایی هست که از دیرباز در ایران مورد توجه مردم بوده است که از لحاظ بصری زیبایی بسیاری را به مکان ها می دهد، که در این پروژه برای طراحی سقف و قاب بندی گچی جداره های این فضا از طرح گچ بری کلاسیک استفاده شده است و با توجه به اینکه گچبری هایی که جزییات بیشتری دارند، برای خانه هایی با سبک دکوراسیونی کلاسیک و نئوکلاسیک مناسب ترند، پروسه طراحی انجام شد. همچنین ترکیب رنگ طلایی گچبری های سقف و رنگ سفید زمینه دقیقا به شما ظاهری با دکوراسیون لوکس و کلاسیک را تحویل خواهد داد.

برای طراحی Tv room از متریال MDF(high glass) با طرح چوب استفاده شده است و قابی برای پشت Tv در نظر گرفته شده است که لبه های قاب برای نمایان ساختن لبه های کار نورپردازی شده است. در دو طرف کناری شلف های دکوراتیو شیشه ای طراحی شده است که ترکیب آن با طرح چوب می تواند از لحاظ بصری زیبا باشد و از آن برای به نمایش گذاشتن اقلام دکوراتیو کلاسیک استفاده کرد. طراحی میز Tv به صورت ساده و مینیمال صورت گرفته است که ترکیب آن با اشیا کلاسیک آن، مناسب سبک مورد نظر برای طراحی نئوکلاسیک است برای کفسازی این فضا متریال لمینیت طرح چوب تیره در نظر گرفته شده است که با متریال چوبی فضا هارمونی داشته باشد.

برای اتاق خواب نیز با توجه به ویژگی های معماری نئوکلاسیک طراحی و چیدمان شده است به این ترتیب که جداره ی پشت تخت قابی با متریال MDF(high glass) با طرح چوب طراحی شده و برای نمایان شدن بیشتر حجم قاب از نورپردازی خطی برای درون آن استفاده شده است، که برای فضای میانی از دیوارپوش های چرمی در نظر گرفتیم که باعث گرما و دلنشینی بیشتر فضا می شود.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه , اجرای کابینت آشپزخانه و ناهارخوری :

طراحی کابینت آشپزخانه به صورت مدرن و مینیمال در نظر گرفته شد که در ترکیب با المان های کلاسیک در فضا، مناسب سبک مورد نظر است. برای کابینت ها از متریالMDF(high glass)  استفاده شده است که برای جزیره آن که در وسط آشپزخانه قرار می گیرد یک ست ترکیبی لحاظ شده است و برای جاسازی سینک ظرفشویی، گاز، و حتی به عنوان میز نهارخوری و صبحانه خوری مورد استفاده قرار می گیرد و از متریال سنگ سفید کورین برای سنگ روی جزیره در نظر گرفته شده است. کف این فضا نیز با پرکاربردترین متریال سبک مورد نظر یعنی سنگ استفاده شده است و میز ناهارخوری نئوکلاسیک نیز روبروی آشپزخانه چیدمان گذاشته است. 

از نمونه کارهای تعمیرات آپارتمان | بازسازی | بازسازی ساختمان | بازسازی آپارتمان شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا دیدن فرمایید

9 / 10
از 56 کاربر