طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی ساختمان - بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

اجرای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام منزل و دستشویی تبدیل ایرانی به فرنگی از صفر تا صد با کادری مجرب 44274146 - 44890732  

شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا آمادگی ارائه ی کلیه خدمات بازسازی و تعمیرات منزل را برای همشریان محترم دارا می باشد

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

برای بازسازی یک حمام و سرویس بهداشتی در مرحله اول باید بودجه و هزینه کارفرما را در نظر گرفت که برای بازسازی حمام و سرویس خود به چه اندازه  کارفرما می خواهد هزینه کند که بنا به آن مبلغ ، بازسازی آن قسمت هایی که در اولویت بیشتر هستند  انجام شود .  قسمت هایی که لازم می باشد برای یک سرویس بهداشتی و حمام هزینه کرد ، توجه کردن روی لوله کشی های سرویس بهداشتی و حمام ، تعویض کاسه توالت ، عایق بندی آن ها و درزگیری ، نم گیری بین درها و تعویض شیر آلات می باشد . اگر کارفرما  برای دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام درخواست بازسازی را داشتند و بودجه مورد نظر محدود باشد باید بیشتر بر روی وسایل های کوچک و ریخت و پاش ها تمرکز کرد که از آن بتوانید بهترین چیدمان را به وجود آورد به طور مثال با تغییر شیرآلات خاص و طراحی کابینت ها بسته به نوع طراحی یا حتی اگر باز هم هزینه تعویض کابینت ها هم نباشد می توان با تغییر دسته ها که کابینت روی آن ها نصب شده اند تغییر داد یا حتی آن را رنگ کرد که با همین کار ساده می توانید تغیراتی زیادی در دکوراسیون سرویس و حمام به وجود آورد.

https://hiradana.com/Administrator/files/UploadFile/aaaaaaa3.jpg

برای طراحی یک سرویس و یا حمام  اکثر مردم فکر میکنند که این مکان ها بستگی به عملکرد آنها زیاد لازم به طراحی دکوراسیون داخلی ندارند و تنها  در صورت خراب شدن باید آنها را تعویض کرد یا آن ها را تعمیر کرد ، این اندیشه کاملا اشتباه است بلکه سرویس بهداشتی و حمام بعد از آشپزخانه دومین مکانی است که ارزش ملک را بیشتر میکند و با طراحی کردن و دکوراسیون فضاهای داخلی آنها می توان خیلی در روحیه افراد خانواده  تاثیر گذار باشد که طراحی آنها  بستگی به سبک داخلی منزل می باشد که این سبک ها می تواند طراحی مدرن ،کلاسیک ، یا حتی سنتی  باشد .

برای باسازی سرویس بهداشتی و حمام چه نکاتی باید توجه داشت

در مرحله اول اگر کارشناسان شرکت بعد ازبازدید از سرویس بهداشتی و حمام صلاح این را دانسته اند که باید لوازم  جانبی آنها یا لوله کشی ها تعویض شود این کار باید انجام شود با اینکه برای جابه جایی لوازم و تعویض لوله ها هزینه زیادی را می برد مخصوصا اگر این جا به جایی از یک دیوار به دیوار دیگری باشد که اگر هزینه و بودجه تغییرات برای کارفرما وجود نداشت می توان برای بازسازی آنها وسایل های بزرگ را در جای خودشان نگه داریم  و با آن چیزی که حداقل آن  امکان دارد کار بازسازی ساختمان را شروع کنیم  که با این کار طراح و کارشناسان با کمی استعداد و خلاقیت بدون اینکه چیزی را جا به جا کنند می توانند تغییرات زیادی را به وجود بیاورند به طور مثال برای بازسازی یک وان حمام قدیمی اگر بخواهیم آن وان را جا به جا کنیم بدون در نظر گرفتن هزینه جابه جایی و تغییر لوله کشی ها و جابه جایی تمام وسایل و خرابی هایی که برایمان پیش می آورد باید از جابه جایی آن منصرف شد و می توان همین وان را با براق کردن و شفافیت به وجود آوردن رویه آن با نصف مبلغ جابه جایی جذابیت فوق العاده ای را در این فضای حمام به وجود آورد .برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام  در درجه اول باید  اولویت بندی کرد ، متداول ترین بازسازی هایی که در یک سرویس بهداشتی و حمام انجام میشود اول تعمیر لوله کشی ها و عایق بندی دیوار و کف ها ، تعویض کاشی ها و نقاشی دیوارها ، تعویض شیر آلات ها، بازسازی تهویه این مکان ها ، جابه جایی کاسه توالت با فرنگی و طراحی قفسه ها و.... می باشد . البته این هم در نظر داشت که این فضا ها را با عناصری باید زینت داد که هزینه کمتری داشته باشد به طور مثال می توان برای زیبا تر کردن فضای داخلی یک حمام از یک گلدان  ، حوله و یک قالیچه مناسب استفاده کرد و آراستگی و زیبایی خاصی را به حمام داد .

https://hiradana.com/Administrator/files/UploadFile/aaaaaaaaaaaa2.jpg

تعمیر لوله کشی ها و عایق بندی یوار و کف های سرویس بهداشتی و حمام

هر کدام از سازه ها در ساختمان بعد از گذشت زمان فرسوده میشود و کیفیت فیزیکی آن پایین می اید و از نظر بنیادی و ساختاری نیاز به بازسازی و تعمیرات ساختمان و سرویس اساسی دارد تا در صورت خراب شدن و خرابی بیشتر از آن جلوگیری کرد و یک زندگی بدون خطری را برای افراد خانواده فراهم کرد که این عیب ها ی به وجود آمده در  لوله کشی ها به دو صورت در یک سرویس بهداشتی و حمام به وجود می آید این عیب ها یا به شکل ظاهری در روی دیوارها یا فضای داخلی قابل مشاهده هستند یا اینکه این عیب ها در فضای داخلی دیوار ها ، تاسیسات و لوله کشی ها پیش می آید  که پی بردن به آن فقط در تخصص کارشناسان ساختمان قابل شناخت می باشد که باید برای تعمیرات این عیوب سریعا اقدام کرد . ما اگر لازم بود سرویس بهداشتی یا وان تعویض کنیم اول باید این کارها انجام و بعد مرحله لوله کشی انجام شود . برای نصب کاسه توالت بعد از مرحله عایق گذاری باید زمین به کمک شمشه تراز شود که برای راحتی و بهداشت بیشتر کاسه توالت را به سمت خروجی فاضلاب شیب می دهند . برای اینکه ملات ماسه و سیمان به درزهای آن نفوذ نکند فضای خالی اتصال را با گونی نخی می پوشانند . کف سرویس بهداشتی یا حمام نباید لغزنده باشد وباید در برابر آب و رطوبت مقاومت کافی را داشته باشند و کف هم به صورتی باشد که بدون درز و شکاف در عین حال طوری انجام شود که قابل شستشو هم  باشد .

عایق کاری در زیر سرویس بهداشتی ها باید به صورتی انجام شود که تا داخل لوله ی فاضلاب هم کشیده شود و حتما برای به وجود نیامدن درز و سوراخ به صورت یکنواخت این عایق کاری انجام شود . زیر سنگ توالت ها باید از مصالح ماسه نرم پر شود زیرا ماسه نرم باعث میشود که در حین گذاشتن سنگ توالت از شکستن سنگ جلوگیری شود و طوری هم انجام شود که هم تراز کاشی کف باشد .

تعویض کاشی ها و نقاشی دیوارها

بعد از انجام دادن مرحله عایق کاری و تعمیر لوله کشی اجرای نصب کاشی می باشد که معمولا قبل از نصب و بند کشی کاشی دیوارها ابتدا سنگ توالت نصب میشود نصب کاشی در سرویس بهداشتی و حمام به صورتی  انجام میشود که اطراف آن را سیمان کاری و زیر سازی میکنیم و باید طوری زیر سازی انجام شود که داری شیب به سمت آبرو داشته باشد که درصد شیب باید به صورتی انجام شود که حرکت آب که از مبدا تا مقصد حرکت و کشش آب و یا حرکت  فضولات بدون اینکه ایجاد مانع باشد با سرعت نسبی انجام شود که استاندارد شیب برای فضولات حدود 5 درصد و جهت هدایت آبهای هرز و مشابه نزدیک به 1الی 3 درصد می باشد در صورتی که فضا کوچک باشد با کم و زیاد کردن ملات در پشت کاشی در نظر گرفته میشود و اگر فضا بزرگ باشد عمل شیب بندی به وسیله شمشه و کرم سازی انجام میشود که بعد از آن کار نصب سرامیک را شروع کرد نکاتی که برای نصب کاشی باید رعایت کرد اندازه ارتفاع خط تراز از کف تا زمین میباشد که آن هم بستگی به گود یا تخت بودن سنگ توالت دارد که ارتفاع آن نهایتا در 10 تا 26 سانتی متر از کف می باشد که بعد از نصب کاشی  زیر آن قرار  گیرد کاشی هایی که در دیوار نصب میشوند اگر به صورت افقی نصب شوند فضای حمام را بزرگ تر جلوه می دهند  . البته در  دیوارهای سرویس بهداشتی یا حمام بستگی به طراحی که انجام میشود متفاوت است  ممکن است دیوارها با رنگ نقاشی شود یا با سنگ یا سرامیک کار شود که برای جذب کردن فضای حمام و سرویس می توان از روش ترکیبی کاشی و سرامیک هم استفاده کرد و یا با استفاده از رنگ های روشن و شاد باعث بزرگ دیدن این فضاها شود .

تعویض شیر آلات

یکی از تغییرات اساسی در سرویس بهداشتی و حمام  تعویض شیرآلات و ابزار ها می باشد که نقش نگینی در این مکان را دارند و با گذاشتن یک ست شیر آلات زیبا و مدرن دکوراسیون سرویس بهداشتی شما را بیشتر از همیشه جذاب تر و زیبا تر کرد .

بازسازی تهویه این مکان ها

اگر فضای سرویس بهداشتی و حمام تهویه طبیعی برخوردار باشد که البته برای طراحی این فضا ها باید حتی المقدور تهویه به صورت طبیعی انجام شود  البته تهویه طبیعی حتی اگر دارای پنجره باشد به علت اینکه این جابه جایی هوا به کندی انجام میشود باید در کنار آن یک تهویه مصنوعی  هم در نظر گرفته شود البته داشتن پنجره مخصوصا در فضای حمام در زیبا کردن فضای آن خیلی تاثیر گذار می باشد ولی اگر تهویه آنها به صورت مصنوعی باشد که بهتر است از تهویه اگزوز فن ها استفاده شود زیرا از ازدحام هوای نامطبوع حتی در اطراف این فضا ها هم جلوگیری میکند

نکات دستوری در این مکان ها

دمای مناسب در سرویس بهداشتی باید حداقل 21 درجه سانتگراد باشد و دیوارها حداقل تا ارتفاع 2 متر عایق و کاشی انجام شود . حمام داری محیطی مرطوب است که به همین  علت فضای مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری می باشد بنابراین باید به صورتی طراحی شود که حداقل نور طبیعی را داشته باشد .

سرویس بهداشتی های که فضای کوچکی دارند بهتر از توالت فرنگی های استفاده شود که به صورت دایره ای هستند زیرا این فرنگی ها کمتر جا اشغال میکند به همین صورت سرویس بهداشتی را بزرگتر نشان میدهد

برای مکان های کوچک می توان از روشویی سه گوش هم استفاده کرد که بعضی اوقات استفاده از این روشویی ها در گوشه دیوار می تواند تاثیر مثبتی و هم تاثیر منفی داشته باشد زیرا استفاده کردن از این روشویی ها می تواند حجم لوازم داخل سرویس کم کند و باعث بزرگ دیده شدن سرویس بهداشتی شود و هم با نصب کردن در سه گوش دیوار باعث تداخل با دوش حمام یا به سختی باز و بسته شدن در ورودی شود.

 استفاده کردن از پرده حمام می تواند در  فضای باشد که دوش و روشویی را از هم جدا کند و طوری باید این پرده نصب شود که راحت باز و بسته شود و به صورت لولایی کار شود

حتما در فضای سرویس بهداشتی و حمام از آینه استفاده شود زیرا هم باعث بزرگ دیده شدن این فضا و زیبایی و آراستگی این فضا ها میشود و بهتر از آینه قدی در فضای حمام استفاده شود.

بهتر است در پشت توالت فرنگی طبقه ایی نصب کنید که برای گذاشتن لوازم مورد نیاز و یا اشیای تزیینی مناسب باشد.

از پروژه های اجرای دکوراسیون و بازسازی منزل شرکت دکوراسیون داخلی هیرادانا دیدن فرمایید

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :