طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی دکوراسیون اداری مدرن با چوب

بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 8 بهمن 1398 در ساعت 15 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در دنیای امروز که بازسازی و دکوراسیون داخلی روند رو به رشد در صنعت ساختمان سازی و بازسازی منزل دارد ما در شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا تلاش میکنیم تا در این مجموعه مقالات برای شما پروژه هایی را معرفی کنیم که از لحاظ معماری و زیبایی شناسی حرفی برای گفتن داشته باشند و بتوان از آنها ایده گرفت . پروژه ای که امروز میخواهیم به آن نگاهی بیندازیم طراحی دکوراسیون اداری در شهر والنسیا اسپانیا است . این پروژه از جنبه های مختلف قابل بررسی است و ایده های به کار رفته در آن ، ما را بر آن کرد که این پروژه را به شما معرفی کنیم . این دفتر به مساحت 85 متر مربع و در سال 2017 ساخته شده است .

1 - محدودیت های فضایی

مجری دکوراسیون لوکس برای بازسازی ساختمان در این مکان دارای محدودیت هایی برای طراحی بود . یکی از مشکلاتی که شرکت طراحی داخلی با آن دست و پنجه نرم میکرد ، نسبت طول به عرض این فضا و عرض کم این ساختمان بود . این دفتر دارای 4 متر عرض و 20 متر طول و 4 متر ارتفاع است و این مسئله نیازمند یک طراحی مناسب با این عرض را داشت . دیگر محدودیت فضا در تعمیرات ساختمان این بود که تنها یک نما به سمت خیابان دارد و نور طبیعی روز نمیتوانست به طرز مناسبی وارد این عمق فضایی شود .

طراحی دکوراسیون اداری مدرن با چوب

2 - نمای خیابان و ورودی

نمای اصلی تنها عنصر در تماس با خیابان است و بنابراین قادر با تعامل با آن است .  شرکت معماری با بررسی پیکربندی فضای عمومی محله و پیاده روها متوجه شد در این پیاده رو هیچ فضایی وجود ندارد که مردم بتوانند در آن استراحت کنند و این برای معماران پروژه این ایده را به وجود آورد که یک فضای جذاب را در ورودی و نمای این دفتر برای استراحت و صحبت با یکدیگر برای مردم ایجاد کنند . در این قسمت مکانی برای توقف افراد و صحبت کردن و تماشای منظره خیابان برای آنها به دست می آید که با قرار دادن دو صندلی بدون پایه دایره ای شکل و یک دوچرخه استاتیک این فضا شکل گرفته است . این دوچرخه دو عملکرد دارد . اول این که با پدال زدن ، افراد میتوانند انرژی کافی برای شارژ تلفن همراه خود را ایجاد کنند و در عین حال باعث میشود شما ورزش روزانه خود را نیز انجام دهید .

طراحی دکوراسیون اداری مدرن با چوب

3 - فضاهای داخلی دفتر

طراحی دکوراسیون داخلی اداری این دفتر به سه بخش تقسیم میشود:

بخش اول که در سمت چپ فضا قرار دارد و یک کتابخانه بزرگ با قفسه های چوبی آن را شکل میدهد .

بخش دوم در سمت راست که با کمد هایی که میتوانند در مواقع نیاز باز شوند و عملکردهای پنهان در آن ها را نشان دهند ، که شامل تلویزیون ، آرشیو و بایگانی مدارک و یک سرویس بهداشتی و حمام است بخش سوم که در سالن اصلی و مرکز فضا است که میز و صندلی های کار ، میزهای گفت و گو و نشست های دوستانه ، بخش صحبت آزاد و مطالعه کتاب و یک میز فوتبال دستی برای اوقات فراغت کارکنان را شامل میشود .

طراحی دکوراسیون اداری مدرن با چوب

4 - سقف و کف فضا

در اجرای دکوراسیون اداری و سقف این فضا که از چوب پنبه استفاده شده است یک فضای در حال تغییر را توصیف میکند . از طریق جانشینی بلوک های بزرگ چوب پنبه سفید که به عنوان تیرهایی در موقعیت عرضی عمل میکند ، میتواند فضا را با توجه به فضای داخلی و کاربرد مورد نیاز اصلاح کند .  با استفاده از این سقف فضا تغییر خواهد کرد و درک بهتری از فضا به افراد داده میشود . کف فضا نیز از تخته های چوب تشکیل شده است و این استفاده از چوب در دیوار ها و سقف و کف فضا باعث میشود انرژی و گرمای بیشتری برای فضا ایجاد شود و در ترکیب با رنگ سفید ، هارمونی فضایی مطبوعی را به وجود اورد .

طراحی دکوراسیون اداری مدرن با چوب

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات