طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

دکوراسیون داخلی و سبک رایج آن در کشور ترکیه

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 15 آذر 1400 در ساعت 13 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بخشی از کشور ترکیه که اسم رسمی آن جمهوری ترکیه می باشد ، در قاره ی آسیا قرار دارد و بخشی دیگر در قاره ی اروپا . این کشور از سمت شمال همسایه ی ما محسوب می شود . این کشور را می توان کشوری زیبا با طبیعتی نسبتا کوهستانی و پرباران دانست . کشور ترکیه از شمال به دریای سیاه راه دارد و از غرب با دریای اژه و مرمره و همچنین در جنوب غربی با دریای مدیترانه مرز دارد . این کشور به دلیل تاریخچه ی هنری و معماری خود و همچنین مراوداتی که هم اکنون با اروپا و سرتاسر دنیا دارد ، در زمینه های مختلف هنر به خصوص معماری و دکوراسیون در حال پیشرفت می باشد . به صورتی که میتوان کارهای فوق العاده و زیبای زیادی در زمینه ی طراحی ویلا ، دکوراسیون داخلی ، طراحی نما و ... را در این کشور مشاهده نمود .

دکوراسیون داخلی

یک ساختمان ابعاد مختلفی دارد که روی ارزش آن تاثیر می گذارد و همچنین با در کنار هم آمدن این ابعاد است که آن ساختمان هویت پیدا می کند . دکوراسیون داخلی را میتوان یکی از ابعاد مهم ساختمان به ویژه با وضعیت کنونی دانست . امروزه به دلیل انواع و اقسام بیماری هایی که در دنیا جریان پیدا کرده است مانند کرونا ، میل افراد به دور کاری بیشتر شده است و به همین دلیل مردم وقت زیادی از روزمره ی خود را در منزل می گذرانند . به همین جهت لازم است که خانه را تبدیل به مکانی آرامش بخش ، نشاط آور ، دارای هیجان و مفرح کرد . افراد امروزه دیگر مجبور هستند که بیشتر نیازهای خود را در خانه رفع کنند و به همین دلیل نیاز است که خانه دارای کیفیت فضایی خوبی باشد تا بتواند انواع نیازها را برای افراد رفع کند . به وسیله ی چیدمان مناسب و داشتن یک دکوراسیون داخلی مناسب که از علایق و سلایق و فعالیت های روزمه ی شما سرچشمه گرفته است می شود انواع نیازهای شما را رفع کرد و با وجود طولانی در خانه ماندن جلوگیری از کسلی شما کرد .

دکوراسیون داخلی و سبک رایج آن در کشور ترکیه

سبک های مختلف در دکوراسیون داخلی از زبان شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا :

دکوراسیون داخلی از گذشته تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده است و با ظهور سبک های جدید در معماری حال به دلیل موقعیت جغرافیایی ، فرهنگ جامعه و یا بروز تر همه چیز ، سبک های جدیدی در دکوراسیون داخلی نیز پدید آمده است که هر کدام از این سبک ها دارای ویژگی های مختلفی می باشند . هر یک از این ویژگی ها هستند که با وجود داشتنشان یک سبک مشخص را به وجود می آورند و به آن سبک هویت می دهند .

سبک های رایج در دکوراسیون داخلی در کشور ترکیه از زبان شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا :

در ترکیه نیز مانند اغلب کشورها سبک های رایج در دکوراسیون داخلی ، سبک کلاسیک و سبک مدرن می باشند . البته در این کشور به دلیل تغییر سلایقی که توسط رسانه ها و ... ایجاد شده است ، سبک مینیمال نیز طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است . شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا در این مقاله به معرفی این سه سبک می پردازد .

 • دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی نیز ، مانند دیگر سبک ها دارای یکسری ویژگی های خاص می باشد که برای داشتن یک دکوراسیون خوب به این سبک باید این ویژگی ها و نکات رعایت شوند . این سبک بیشتر مورد توجه خانواده های بسیار اصیل و یا ثروتمند می باشد و در کشور ترکیه نیز اغلب ثروتمندان خانه و یا ویلایی که به این سبک دکوراسیون شده باشد را دارا هستند .

 • استفاده از رنگ های گرم

در دکوراسیون کلاسیک برای رنگ مبلمان ، پرده ها ، قاب ها و به طور کلی تمام جزییاتی که در چیدمان فضا نقش دارند از رنگ های گرم مانند کرم ، قهوه ای ، بژ و ... استفاده می کنند تا تمامی عناصر در کنار هم دارای هارمونی بوده باشند و بتوانند فضایی شیک ، لوکس و در عین حال گرم را برای مخاطب ایجاد کنند . هر چند در دکوراسیون کلاسیک امروزی می توان از رنگ های ملیح تر و روشن تر هم استفاده کرد ، ولی باید دقت نمود که دیگر نکات سبک کلاسیک حتما باید رعایت شوند تا دکوراسیون نهایی دکوراسیون کلاسیک باشد .

 • توجه به تقارن ، نظم و تعادل

سبک کلاسیک از ابتدا تاکنون در تمام هنرها به نظم و تقارن اهمیت زیادی می داده است . باید دقت نمود که تابلوها منظم روی دیوار آویزان شوند ، مبلمان کاملا قرینه باشند و خلاصه تمام جزییات به کار برده در دکوراسیون کلاسیک در س جای خودشان باشند تا تعادل حفظ شود .

دکوراسیون داخلی و سبک رایج آن در کشور ترکیه

 • استفاده از متریال های خاص مانند چوب

در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک از متریال هایی مانند چوب برای کمدها و دسته ی مبل ، چرم و یا نخ های طبیعی برای مبلمان و پرده و ... استفاده می کنند . چرا که این عناصر به خودی خود گرمای زیادی به محیط می بخشد و شیک می باشد و هم میتوان روی آن ها کار کرد و کارهای فاخر زیادی رو تولید نمود .

 • توجه به جزییات

دسته ی مبل ها ، درب کابینت ها ، قاب های نقاشی و هر جزییات دیگری که در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک قرار دارد باید ویژگی کلاسیک داشته باشد تا با تمام عناصر دیگر همخوانی داشته باشد .

 • استفاده از تزیینات زیاد

این سبک برخلاف دیگر سبک ها دارای تزیینات زیادی می باشد و میتوان از عناصر تزیینی فاخر مختلف برای دکوراسیون داخلی در این سبک استفاده نمود . اغلب رنگ هایی مانند قهوه ای و طلایی در عناصر تزیینی این سبک مشاهده می شود .

 • دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن را میتوان یکی از محبوب ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی خصوصا در طراحی ویلا در سرتاسر دنیا دانست که روز به روز تعداد طرفدارانش بیشتر از پیش می شود . این سبک نیز دارای ویژگی هایی می باشد که در مطالب بعدی به آن ها اشاره می کنیم .

 • استفاده از احجام مکعبی ساده

احجام مکعبی ساده در این سبک کاربرد زیادی دارند به این دلیل که سادگی در کنار زیبایی شعار اصلی سبک مدرن شناخته می شود . با استفاده از این احجام می توان کارهای متنوع و فوق العاده ی زیادی را به وجود آورد .

 • استفاده از دو یا سه متریال

از آنجایی که گفتیم سادگی الویت این سبک می باشد ، نمی توان از متریال های بسیار متنوع در چیدمان آن استفاده کرد . تمامی عناصر باید محدود به یکسری متریال بوده و با یکدیگر همخوانی داشته باشند .

دکوراسیون داخلی و سبک رایج آن در کشور ترکیه

 • استفاده از رنگ های خنثی و روشن

در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن در بیشتر فضاها از رنگ های خنثی و روشن استفاده می شود و گاهی برای شاخص تر کردن فضای خاصی از رنگ های تند تر مانند زرد ، قرمز و ... استفاده می کنند که همین امر سبب زیباتر شدن فضا می شود .

 • دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال را می توان شبیه ترین سبک به دکوراسیون داخلی به سبک مدرن دانست . این سبک با سبک مدرن مشترکات زیادی دارد ، ولی از جمله تفاوت هایی که دارند این است که متریال ها و رنگ ها در سبک مینیمال محدود تر می باشند ، اما از حجم های متنوع تری در سبک مینیمال می توان استفاده نمود .

سخن آخر

همانطور که در مطالب بالا مطالعه نمودید کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه ی ما می باشد که در زمینه معماری و دکوراسیون داخلی رو به پیشرفت می باشد و طی سال ها کارهای فوق العاده زیادی را انجام داده است . سبک های رایج در این کشور نیز مانند دیگر کشورها سبک کلاسیک ، سبک مدرن و سبک مینیمال می باشد . شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا از جمله شرکت هایی است که در زمینه های مختلف معماری و دکوراسیون مانند دکوراسیون داخلی ، طراحی نما ، بازسازی ساختمان و ... هم در کشورمان ایران و هم در کشورهای همسایه کارهای فوق العاده ای انجام داده است و هم اکنون آماده ی خدمت رسانی در کشور ترکیه برای شما عزیزان می باشد .

9 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات