طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی و طراحی خانه ای سه طبقه در لندن انگلیس

بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 28 مرداد 1398 در ساعت 17 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه در جهان بازسازی ساختمان  در خیلی از مواقع مهم تر از طراحی و اجرای ساختمان های جدید است . اینگونه خیلی از ساختمان هایی که از لحاظ معماری دارای ارزش فراوانی هستند ولی به دلیل گذشت زمان و فرسودگی قابل سکونت نیستند را میتوان از طریق تعمیرات ساختمان  دوباره قابل استفاده کرد .

پروژه ای که امروز تصمیم به بررسی آن در شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی هیرادانا گرفتیم بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه ای در شهر لندن انگلیس است .

طراح این خانه ی 140 متری که یک خانه در اواسط قرن حاضر بوده است را به یک خانه رنگارنگ برای ساکنین تبدیل کرده است و این خانه که در تمام فضا جنب و جوش و گرمی و صمیمیت به چشم میخورد در سال 2019 مورد بازسازی قرار گرفته است.

با توجه به اینکه این خانه در سال 1930 ساخته شده است ولی مشتری به پتانسیل آشکار خانه جذب شده و با انتخاب یک تیم طراحی توانسته است آن را به یک بازسازی منزل مدرن و سازگار تبدیل کند .

معماران برای طراحی پلان این ساختمان سه طبقه با قرار دادن عملکردهای مختلف در طبقات مختلف دست به تفکیک فضاهای خصوصی و عمومی ساکنان زده اند . به این صورت که فضای نشیمن ، غذاخوری و آشپزخانه را در طبقه همکف قرار داده و اتاق ها را که حریم خصوصی اعضای خانواده را شکل میدهد در دو طبقه بالایی جایگذاری کرده است .

استفاده از متریال طبیعی و رنگ های گرم به طور هدفمند اساس کار آپارتمان را شکل میدهد . مانند سرامیک های کف آپارتمان ، تخته های چوبی استفاده شده در کتابخانه ، قفسه ها ، کمد ها و مبلمان باعث گرم تر کردن فضا میشوند .

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه  که به رنگ زرد طلایی است و فقط در این قسمت این رنگ به کار رفته است باعث ممتاز شدن آشپزخانه و بیشتر به چشم آمدن این فضا میشود که این رنگ نیز کاملا با چوب های همجوارش همخوانی و هماهنگی دارد که این تاکید طراح بر عناصر کلیدی دکوراسیون داخلی منزل است .

این آشپزخانه که در مراحل بازسازی به خانه اضافه شده است باعث شده است مساحت بسیار زیادی برای فضای غذاخوری و نیشمن در اختیار ساکنین قرار دهد .

یکی دیگر از ایده ای جذاب معماران طراحی قفسه هایی از جنس چوب با تم گرم در کنار فضای نشیمن و غذاخوری بود که هم به عنوان کتابخانه از آن استفاده میشود هم تلویزیون را برای فضای نشیمن در قفسه ای از آن جایگذاری کرده است و هم از آن برای قرار دادن گلدان ها و نصب نقاشی یا عکس استفاده کرد .

چیدمان این فضا در طبقه همکف و استفاده از متریال چوب و وجود نور طبیعی که هم از سمت ورودی خانه و هم از سمت پنجره طرف فضای نشیمن وارد خانه میشود ، این طبقه را به یک فضای عمومی فوق العاده صمیمی و گرم برای اعضای خانواده تبدیل کرده است .

اما معمار این طراحی را معطوف به طبقه همکف نکرده است و این ویژگی ها و ایده ها را در طبقات بالا و در اتاق خواب ها نیز اجرا کرده است .

این خانواده دارای فرزندان دو قلو بودند و طراح برای هر کدام از آنها اتاقی جداگانه طراحی کرده است که کاملا شبیه به هم هستند و به آنها اجازه میدهد هر کدام فضای شخصی خود را داشته باشند . اما نکته ای که طراح در اینباره رعایت کرده است این بود که یک در مخفی در دیوار مشترک این دو اتاق خواب ایجاد کرده است تا دوقلو ها هر وقت خواستند بتوانند دو اتاق خواب را با هم متحد کنند و یک فضای بازی بزرگ را برای خود ایجاد کنند .

اتاق خواب والدین نیز در طبقه دوم قرار دارد و از همان ترکیبات و متریال های استفاده شده در طبقات زیرین نیز در این فضا استفاده شده است .

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات