طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری، بازسازی،طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی با فلاورباکس

بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 12 بهمن 1398 در ساعت 15 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ما در شرکت معماری و طراحی داخلی هیرادانا قصد داریم پروژه هایی که در جهان معماری با طراحی های خود باعث ایجاد فضایی مناسب برای افراد شده اند را بررسی کنیم و جنبه های برتری و ویژگی های خاص آنها را معرفی کنیم. در این مقاله یک پروژه دکوراسیون داخلی منازل خانه ای در بوداپست مجارستان را بررسی خواهیم کرد که این بازسازی ساختمان به این دلیل حائز اهمیت است که در فضای 60 متری معمار توانسته است از تمام فضاها به خوبی استفاده کند و ایده های درخشان خود را در این پروژه به کار ببندد و منزلی مناسب را ایجاد کند. این خانه یکی از برترین پروژه های بازسازی منزل در سال 2019 در کشور مجارستان بوده است.

1-بازسازی ساختمان قدیمی

هدف از این پروژه بازسازی ساختمان و نوسازی کامل و طراحی مجدد آپارتمان بود .  در طی مراحل طراحی ، ساختمان از آپارتمانی با فضاهای تاریک و باریک به فضایی دلباز و مناسب برای استفاده زوج های جوان تبدیل شده است .

2-کانسپت طراحی

مفهوم و کانسپت در این طراحی این بود به جای یک فضای تاریک و بدون نور به دلیل دیوار هایی که جلوی این نور را میگرفتند و به کوچک شدن آپارتمان منجر میشدند ، یک فضای بدون دیوار برای رسیدن نور طبیعی به تمام فضاهای داخلی باشد . برای رسیدن به این طراحی دکوراسیون داخلی تمام دیوار های موجود در خانه تخریب شدند و به جای آن یک سیستم آهنی در قسمت نشیمن خانه شکل گرفت که منجر به طراحی یک نیم طبقه در این فضای نشیمن برای عملکردی کردن بیشتر فضا و استفاده ی مناسب از تمام فضاها برای این خانه شده است .

بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی با فلاورباکس

3-سیستم طراحی شده در فضای نشیمن

این ایده که در فضای نشیمن شکل گرفته است باعث شده به جای داشتن دیوار هایی محصور ، یک فضای وسیع در مرکزیت خانه شکل بگیرد که این قابلیت را دارد نور طبیعی خورشید را دریافت کند و تهویه مناسبی در آنجا نیز شکل بگیرد . این یک فضای تفکیک است که عملکردهای مختلف را در آپارتمان تقسیم بندی میکند . در زیر این حفاظ های آهنی سفید رنگ ، فضای نشیمن و تلویزیون قرار دارد و با طراحی یک پله چوبی معلق در کنار این فضای نشیمن در نیم طبقه بالا یک فضای عملکردی چند منظوره شکل گرفته است که هم میتواند کتابخانه و اتاق مطالعه باشد و هم یک اتاق کار برای ساکنان خانه . در زیر این فضا نیز اتاق خواب است که در پشت فضای نشیمن خانه است .

طراحی شیشه های قدی در دیوار ورودی خانه باعث شده است تمام این سه فضای مهم خانه به طور مناسبی از نور طبیعی روز بهره مند شوند . از دیگر مزیت های این سیستم آهنی این است که میتوان گلدان ها و گیاهان را به شکل مکعب های چوبی در بین آنها قرار داد و به زیباتر کردن فضای خانه کمک کرد .

بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی با فلاورباکس

4-آشپزخانه

یکی از ویژگی های این خانه دو ورودی برای آپارتمان است که یکی از سمت فضای نشیمن وارد میشود و دیگری از پشت خانه و از طرف آشپزخانه است . این آشپزخانه پس از گذر یک راهرو بعد از فضای نشیمن نیز دسترسی دارد و در طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه  از رنگ سفید استفاده کرده اند و دیوار پشت سینک از موزاییک های سیاه رنگ درست شده است که در کنار میز سیاه رنگ و صندلی های سبز تیره قسمت غذاخوری در آشپزخانه توانسته اند هارمونی رنگی زیبایی را در فضای آشپزخانه با کفپوش های چوبی به وجود آورند .

بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی با فلاورباکس

5-متریال اصلی چوب

چوب عنصر و متریال اصلی در این خانه است . کفپوش چوبی در کل فضای خانه وجود دارد . عناصر موجود در فضای نشیمن از مبلمان گرفته تا قفسه ها ، شلف ها و کمدهای قسمت تلویزیون تا راه پله از چوب هستند . در بازسازی اتاق خواب نیز یک صفحه چوبی در زیر و بالای تخت خواب قرار گرفته است و نمایی زیبا به آنجا بخشیده است . اما تنها عنصری که از گذشته این آپارتمان قبل از بازسازی ساختمان به جا مانده است یک دیوار آجری است که در بالای تخت خواب به عنوان یک عنصر برجسته کننده بر جای مانده است .

بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی با فلاورباکس

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات