طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
02144274146 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی ساختمان – 10 ایده طراحی داخلی و بازسازی برای بزرگ به نظر رسیدن خانه‌های کوچک

 

خانه‌های کوچک در بازار مسکن محبوبیت تازه‌ای دارند. خریداران اولیه خانه متوجه می‌شوند که خانه‌های کوچک یک سرمایه‌گذاری خوب است. همچنین سبک‌های خاص طراحی خانه کوچک وجود دارد که در برابر آزمون زمان، مانند ویلاهای ییلاقی، کلبه‌ها، آلونک که دارای معماری منجصربه‌فرد هستند، مقاومت کرده‌اند. برای افرادی که در خانه‌های بزرگ بوده‌اند و بنا به دلایلی آن را از دست داده‌اند، این تغییر ممکن است به آنها احساس بسته بودن بدهد.

در اینجا ده ایده برای بازسازی ساختمان و طراحی داخلی وجود دارد که می‌تواند یک خانه کوچک را بزرگتر به نظر برساند.

1- ایجاد یک طرح کف باز با یکی کردن ناحیه‌های آشپزخانه، غذاخوری و اتاق نشیمن

دیوارهای داخلی فضا را در یک خانه کوچک تفکیک می‌کنند. اغلب اتاق‌ها تنگ هستند و کارکردی ندارند. این به ویژه در مورد اتاق غذاخوری صدق می‌کند. یک آشپزخانه برای غذاخوردن در یک خانه کوچک ممکن است تنگ به نظر برسد.

اگر آشپزخانه و اتاق غذاخوری مجاور باشند و با یک دیوار معمولی جدا شده باشند، به حذف دیوار برای باز کردن فضا توجه کنید. اگر یک اتاق نشیمن مجاور اتاق غذاخوری یا آشپزخانه وجود داشته باشد، دیوار می‌تواند برای ایجاد فضای کاربردی برداشته شود. حذف دیوارها باعث می‌شود خانه روشن‌تر به نظر برسد.

2- فضای زندگی را با کفپوش یکنواخت متحد کنید.

استفاده از کف‌های چوبی، سبک فرش، کفپوش وینیل یا کاهش برای ایجاد جریان به خانه استفاده کنید. آستانه‌های بدون سطح را حذف کنید.

3- رنگ دیوارها را در خانه محدود کنید

رنگ دیوار خنثی می‌تواند توهم فضا را ایجاد کند. اما شما نیازی به استفاده از یک رنگ در سراسر خانه ندارید. برای مثال اگر پالت خود را به رنگ خاکستری محدود کنید، از مقادیر مختلف آن رنگ در اتاقهای مختلف استفاده کنید. از روشن‌ترین رنگ در تاریکترین قسمتهای خانه مانند راهروها یا اتاق‌هایی که فاقد نور طبیعی هستند استفاده کنید. از رنگ‌های تیره‌تر برای برجسته کردن قسمت‌های معماری در ناحیه‌های غذاخوری یا آشپزخانه استفاده کنید. از رنگ‌های میانی میتوانید برای حمام یا اتاق خواب استفاده کنید.

اگر یک پاپ از رنگ روغنی مدنظرتان هست یا می‌خواهید یک فضا را ترسیم کنید رنگ یا کاغذ دیواری را به دیوار اضافه کنید. برخی از پالت‌های رنگی که در خانه‌های کوچک مناسب هستند عبارتند از: خاکستری، خنثی، زرد، طلایی، کرم، آبی یخی و سفید.

4- اگر چوب طبیعی یک عنصر معماری ضروری نباشد، رنگ گچبری و قاب‌های خانه (trims) در هر اتاق سفید باید باشد.

قابهای سفید محدوده وسیعی از رنگ دیوارها را به خود اختصاص میدهد. این خنثی و روشن است. این اتاق‌های یک خانه را متحد می‌کند. قاب‌ها اغلب از چوب کاج ساخته می‌شوند و مستعد خراش هستند که رنگ سفید آن را پوشش میدهد. در نظر بگیرید که درهای داخلی نیز سفید هستند.

5- تاج گچبری (قالب‌ها) را اضافه کنید تا اتاق بزرگتر به نظر برسد.

ارتفاع سقف استاندارد برای یک خانه 8 فوت است. تاج قالب یا گچبری می‌تواند خط دیوار را بلند کند و توهم ارتفاع را ایجاد کند.

6- پرده‌ها را در نزدیکی سقف قرار دهید.

این ترفند دکوراتور برای ایجاد یک اتاق بزرگتر است. پرده‌های آویزان نزدیک سقف نیز نور طبیعی بیشتری را ازپنجره به داخل اتاق می‌دهد .

7- استفاده از قفسه بندی و کابینت برای ماکزیمم کردن ذخیره سازی عملکردی (انباره)

محل نگهداری در یک خانه کوچک ضروری است. قفسه بندی در یک دیوار می‌تواند فضای ذخیره سازی بسیار مورد نیاز را برای هر اینچ فراهم کند. قفسه مخفی (فرو رفته در دیوار) نیز فضای طبقه را حفظ می‌کنند. کابینت‌ها به گنجاندن محتویات کمک می‌کنند و ظاهر خانه را منظم نگه میدارند. بوفه سفارشی یک دارایی در منطقه غذاخوری است و میتواند برای ذخیره سازی لیوان‌ها و ظرفها استفاده شود.

8- اگر فضای حمام کم است از لوازم و عناصری استفاده کنید که زیبایی و کارکرد دارند.

9- یک اتاق خواب را برای سوئیت اصلی قربانی کنید.

اگر خانه شما دارای اتاق خواب کوچکی باشد و اگر فقط یک یا دو تا از آنها استفاده می‌کنید، می‌توانید به برداشتن دیوار برای داشتن یک اتاق خواب بزرگ فکر کنید.

10- تمیز کردن درهم و برهم ریختگی

اثاثیه خود را انتخاب کنید. دنبال کیفیت بگردید نه کمیت.

 

به شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا مراجعه کنید و نکات و راه‌حل‌های بیشتری را برای منزل‌تان مشاوره بگیرید. مشاوران و طراحان شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا می‌توانند به شما کمک کنند تا یک خانه کوچک را به یک محیط راحت و کارکردی برای شما و خانواده‌تان تبدیل کنند. با ما دربارۀ تغییراتی صحبت کنید که می‌تواند خانۀ شما را بهبود بخشیده و سبک زندگی شما را متناسب کند.

 

 

 

 

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
جعفر پناهیان : بازسازی آپارتمان کوچک
1 0
چقدر جالب کمتر مطلب راجب خونه های کوچیک میزارن
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :