طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی و دکوراسیون داخلی بوتیک شال و روسری

مشخصات کلی

پروژه ای که در حال مشاهده آن هستید یک مغازه به متراژ 25 مترمربع در خیابان میرداماد تهران میباشد که برای بازسازی و دکوراسیون داخلی به شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی  هیرادانا سپرده شده است . با توجه به نیازهای کارفرما و سلایق و خواسته های ایشان سبک و کانسپت طراحی برای این مغازه مدرن در نظر گرفته شده است که با نگاهی هم به سبک مینیمال طراحی آن کامل میشود . همانطور که میدانید دکوراسیون داخلی مغازه باید ویژگی های خاص و منحصر به فردی داشته باشد تا بتواند به راحتی مشتری را به داخل مغازه بکشاند به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب و گیرا میتواند تاثیر بسزایی در روند کسب و کار و رونق آن داشته باشد ، از همین جهت است که دکوراسیون تجاری و مغازه در دنیای پر رقابت امروز از اهمیت بالایی برخوردار است و بیشتر صاحبان کسب و کار به دنبال دکوراسیون های شیک و جذاب هستند .

حال اگر بخواهیم در مورد المان ها و ایده های طراحی این مغازه صحبت کنیم ، باید از سبک کاری و طراحی شروع نمایید ، همانطور که پیشتر هم اشاره داشتیم سبک طراحی و بازسازی ساختمان تجاری این مغازه در حال و هوایی مدرن و مینیمال شکل گرفته است که این سبک میتواند به خوبی مغازه را شاخص کند و همچنین کالا ها و اجناس مختلف را به نمایش بگذارد و از ازدحام و پراکندگی محصولات مختلف جلوگیری نماید .

هارمونی رنگی که برای دکوراسیون داخلی این مغازه در نظر گرفته شده است ترکیبی از رنگ سفید و دونوع از چوب با رنگ ها و بافت های مکما میباشد . در قسمت ورودی و ویترین اصلی به سه بخش کلی تقسیم میشود که در دو سمت آن یک دکور چوبی با شلف ها و قفسه های شیشه ای و آیینه ای طراحی شده است که علاوه بر شفافیت و درخشندگی خوبی که ایجاد میکنند کنتراست خوبی هم به ویترین و دکوراسیون داخلی مغازه میبخشند . ولی المان اصلی در طراحی این مغازه شلف های لانه زنبوری و شش ضلعی میباشد که بخش از آن هم به زیبایی در ویترین جانمایی شده است . در اصل این شلف های لانه زنبوری هستند که کانسپت اصلی طراحی داخلی را شکل میدهند و از طرفی زیبایی و شخصیت مغازه را تضمین میکنند .

دیواره شرقی مغازه با همان بوفه هایی که در ویترین طراحی شده بود تکمیل میشود با این تفاوت که عرض بیشتری را دارا میباشند و و از نظر تناسبات و ابعاد بزرگتر هستند که کارفرما بتواند به راحتی اجناس لوکس و خاص خود را در این بوفه ها جانمایی کند . بوفه هایی که از چوب ساخته شده اند و با شلف های شیشه ای درون خود و یک آیینه بزرگ در بکگراند و نورپردازی خاص تکمیل میشوند . استفاده از شیشه و آینه همیشه در طراحی دکوراسیون مغازه پیشنهاد میشود به این دلیل که علاوه بر بزرگتر نشان داند فضا و درخشندگی که ایجاد میکنند دارای بار مثبت و شفافیت کاری هستند که میتوانند به خوبی در مشتری احساس امنیت و آرامش کنند .

ولی دیواره غربی مغازه از زیبایی خاص تری برخوردار میباشد و به نوعی نشان دهنده اصلی طراحی داخلی این مغازه است . همان المان های اصلی که از آن صحبت کردیم یعنی شلف های لانه زنبوری با یک دکوراسیون خاص و چیدمانی یونیک در کنار هم قرار میگیرند و بخش بزرگی از طراحی این دیوار را شکل میدهند . و در زیر این شلف های لانه زنبوری مجموعه ای از ستون ها با ارتفاع های مختلف با رنگ و بافت چوبی متفاوت قرار گرفته اند که زیبایی و جذابیت این بخش از دکوراسیون داخلی را تکمیل میکنند .  البته در دو طرف این دیوار همان بوفه های چوبی و شیشه ای که در دیگر بخش های مغازه هم بکار رفته بودند قرار میگیرد که تقارن بصری مناسبی در مغازه ایجاد شود .

در انتها باید به دیوار شمالی این بازسازی مغازه اشاره کنیم که کاملا چوبی طراحی گردیده است و زیبایی خاص را دارا میباشد این دیواره چوبی در اصل حکم یک پارتیشن جدا کننده را هم دارا میباشد که در قسمت پشتی آن فضایی خصوصی برای فروشندگان ایجاد میکند ، البته این دیواره چوبی خود دارای شلف هایی به صورت مینیمال بر روی خود میباشد که که با یک نورپردازی نقطه ای و خاص خود را بیشتر نمایان میکنند .

9 / 10
از 205 کاربر