طراحی نظارت و اجرای پروژه های بازسازی و ساختمانی از صفر تا صد
٤٤٨٩٠٧٣٢- ٤٤٢٧٤١٤٦-٠٩١٢٥٧٥٤٩٢١
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی و اجرای دکور چوبی

مشخصات کلی

پروژه طراحی داخلی و اجرا کابینت آشپزخانه و چوب در ولنجک

آشپزخانه این پروژه با سبک مدرن و مینیمالیست طراحی و اجرا شد. در آشپزخانه های مدرن بخش اصلی طراحی و اجرای کابینت ها است که دارای یک سری اصول و قوانین و استاندارد و ابعاد مناسب است که در این پروژه با توجه به ابعاد و نیازهای کارفرما و نکات اجرایی و هم چنین موارد عملکردی در پروسه طراحی قرار گرفت و اجرا شد.

مورد مهم در طراحی آشپزخانه و کابینت رعایت نکات عملکردی در طراحی آشپزخانه است چون آشپزخانه از جمله فضاهایی از خانه است که به صورت مکرر و روزانه استفاده می شود و احساس راحتی برای انجام کارهای روزانه، نور کافی و ابعاد و اندازه های استاندارد و مناسب از موارد الزامی در طراحی آشپزخانه است. از جمله نکات عملکردی قرار گیری سه نقطه کاربری اصلی شامل گاز، یخچال و ظرفشویی در یک مثلث است، که در صورت امکان سنجی به منظور عملکرد بهتر در آشپزخانه می بایست اجرا شود و در این پروژه لحاظ شده است.

در طراحی کابینت آشپزخانه این پروژه ازMDF های گلس براق سفید رنگ  استفاده شد. با توجه به ابعاد کوچک آشپزخانه این پروژه، رنگ سفید و روشن کابینت ها و سنگ روشن کف باعث دلبازتر شدن و بزرگ نمایی بیشتر فضا می شود. برای ایجاد کنتراست با رنگ سفید روشن و تضاد در پروژه از سنگ مشکی زیر کابینتی استفاده شد.

با توجه به مساحت آشپزخانه، جزیره کوچکی جهت صبحانه خوری در این فضا طراحی شده تا از فضای موجود به نحوه احسنت استفاده شود که با فرمی مدرن و شیک پاسخگوی نیاز کارفرما برای دورهمی کوچک خانوادگی باشد.

برای سقف این قسمت از ترکیب نورپردازی مخفی و هالوژن استفاده شده است که نورپردازی منعطف تری را به ارمغان می آورد.

طراحی و اجرا بازشوها و جک های کابینت

از نوع کابینت های عمودی باز شو به سمت بالا برای کابینت ردیف بالایی در این پروژه استفاده شده است. مکانیزم این کابینت ها به این صورت است که درب با یک جک و پایه نگهدارنده به سمت بالا می رود و توسط آن پایه ثابت می شود و می توان به تمام قسمت داخل کابینت دسترسی داشته باشد.

طراحی و اجرای اتاق و کلوزت

در این پروژه فضایی کوچک راهرو مانند در اتاق قرار داشت که به عنوان بخش کلوزت طراحی و اجرا شد. کلوزت به عنوان اتاقی جهت نگهداری و تعویض لباس و کفش و مابقی وسائل مورد نظر است که برای این منظور در این پروژه کمدهایی با متریال ام دی اف که با دستگاه cnc حکاکی شده، تعبیه شده است که مجهز به انواع کشو، قفسه و کمدهای قدی است که به فرد این امکان را می دهد که تمامی وسایل خود را بتواند جانمایی کند

نور در اتاق کلوزت جهت پرو لباس نقش مهمی را دارد به همین جهت برای سقف اتاق نیز از ترکیب نورپردازی مخفی و هالوژن استفاده شده که با سقف کناف اجرا شده است و نورپردازی منعطفی را دارا می باشد.

شرکت دکوراسیون داخلی متخصص در تعمیرات ساختمان و بازسازی منزل از ابتدا تا انتها

9 / 10
از 56 کاربر