طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس ساختمانی ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
44274146 - 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی دکوراسیون روف گاردن

مشخصات کلی

طراحی دکوراسیون روف گاردن یزد کارفرما مهندس زارع و مهندس سلطانی

روف گاردن یا بام باغ مكان هاي جديدي براي اجتماع ، درون فضای ساختمانی فراهم مي آورد که این امـر در سالهای اخیر مورد توجه شمار کثیری از صنعت گران ساختمان قرار گرفته است .

طراحی روف گاردن یا باغ بام در ساختمان اداری و تجاری یزد به صورتی توسط شرکت دکوراسیون داخلی هیرادانا انجام شد که پروسه ی طراحی د اخلی با دید بر رفع نیازهای کارفرما در خصوص اقامت از میهمانان ویژه و ایجاد یک فضای vip جهت انجام قرار های مهم بود که با در نظر گرفتن محیطی سبز , تعریف شریان های اصلی جهت رفت و آمد برای قسمت های مهم در بام , ایجاد پرگولا , آبنما و .... که  با توجه به سبک اصلی که در طراحی کلی این ساختمان انجام شده جهت هماهنگی با سایر قسمت های ساختمان ارئه شد که حاوی  نکات و ایده هایی هست که توسط کارشناسان شرکت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در زمان طراحی به ثمر رسید که از مزایای این طرح علاوه بر محافظت از بام در برابر اشعه خورشید و اتلاف انرژی ، محیطی مفرح و زیبا در ارتفاع با مناظری متفاوت از آنچه بطور معـمول می بینیم و ارتقای معماری پایدرا در استان میباشد .

در قسمت هایی از فضای روف گاردن داربست تزئینی چوبی ترمووود ( یا چوب پلاست ) طراحی شده است که کمک میکند تا علاوه بر زیبایی بصری ، فضای قابل رشد بیشتری برای گیاهان ایجاد شود . با این روش میتوان زمینه رویش گیاهانی مانند رزهای وحشی، گل یاس معطر، تمشک، مو و... را افزایش داد و همچنین فضاهای مورد نظر را تا حدودی با پوشش گیاهی به صورت مسقف و نیمه باز کرد که فضاسازی جالب و گرم و دلنشین تری ایجاد می کند که در داخل آن فرنیچر مورد نظر و همچنین فضای تلویزیون و میز آن جانمایی می شود .  همچنین از چنین داربست های چوبی در جداره ها نیز به کار گرفته شده که به همراه آبنمای دیواری و نورپردازی مناسب و با رعایت اصول ارگونومی در طراحی دکوراسیون ، ضمن ایجاد احساس آرامش، جلوه طبیعت را به ارمغان می آورد.

مبلمان مخصوص محوطه  برای این فضا در نظر گرفته شده است که این نوع مبلمان از چوب های نیمه سنگین (ترمووود-ترموود) تهیه و فرآوری شده در مقابل تمامی شرائط آب و هوائی مقاوم هستند . از این نوع مبلمان می توان در فضاهائی مانند روف گاردن و دیگر فضاهای بیرونی به راحتی استفاده نمود.

آبنما با سبک مدرن و با طرح پلکانی با پوشش سنگی طراحی شده است که با نورپردازی جداره اش باعث ایجاد انعکاس نور می شود و فضای دلنشینی را ایجاد می کند . برای جداره ها علاوه بر قسمتهایی که داربست قرار گرفته از متریال دیوارپوش های سنگی آنتیک دکوراتیو استفاده شده است که این نوع متریال به لحاظ بافت سنگی خود هماهنگی مناسبی با فضای اطراف دارد و  برای flower box  ها هم از این متریال استفاده شده است.

کف روف گاردن با چمن مصنوعی و کف پوش ترمووود ترکیب شده و نورپردازی مجموعه با چراغ های مخصوص محوطه سازی روی جداره ها قرار می گیرد تا نور را به فضا بتابانند و در هنگام شب فضای دلنشینی را فراهم آورد.

شرکت معماری هیرادانا در این ساختمان طراحی نمای ساختمان | طراحی و اجری دکوراسیون اداری و دکوراسیون مغازه را به عهده داشت .

9 / 10
از 117 کاربر