طراحی نظارت و اجرای پروژه های بازسازی و ساختمانی از صفر تا صد
٤٤٨٩٠٧٣٢- ٤٤٢٧٤١٤٦-٠٩١٢٥٧٥٤٩٢١
برای تماس کلیک کنید 09125754921

طراحی دکوراسیون تالار منطقه 22

مشخصات کلی

این پروژه که یک تالار پذیرایی است در منطقه 22 تهران با کارفرمایی قرارگاه خاتم ال انبیا سپاه برای طراحی داخلی به گروه معماری هیرادانا سپرده شد . با توجه به کاربری فضا و فعالیت هایی که در آن انجام میشود طراحی داخلی باید شیک و لوکس و چشمگیر باشد به همین جهت سبک نئوکلاسیک برای طراحی این تالار درنظر گرفته شد که این سبک با جزییات و تزییناتی که دارد زیبایی و شکوه خاصی در عین لوکس بودن به تالار میدهد . با توجه نیازها و زیبایی هایی که یک تالار باید داشته باشد شرکت بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادانا به تک تک جزییات و موارد دقت کرده و دست به طراحی زده است.

کف

برای کف تالار با توجه به اینکه عبور و مرور زیادی در آن انجام میشود و در یک زمان خاص ازدحام زیادی بر روی آن قرار میگیردباید جنس و متریال کف دارای استحکام بالا و از ماندگاری خوبی برخوردار باشد و علاوه بر اینها به راحتی قابل شستشو و تمیزکردن باشد . به همین جهت از سرامیک درجه یک و ممتاز استفاده کردیم تا کیفیت مورد نظر ما را ایجاد کند . برای طراحی و نوع چیدمان سرامیک ها از ابعاد بزرگ استفاده کردیم  و طرح های مربعی بزرگ در کف ایجاد کردیم که با توجه به کاربری تالار و ابعاد بزرگ آن و اینکه تعداد افراد بالایی در آن جمع میشوند نباید از طرح های ریز در کفسازی استفاده کرد که باعث خستگی چشم و حواسپرتی میشود .

سقف

طراحی سقف هم از مهمترین بخش ها بحساب می آید که ما سعی کردیم  یک شکل زیبا و موقر برای سقف طراحی کنیم. نور مخفی هایی دورتا دور سالن کشیدیم که ریتم را حفظ کنیم . همچنین سقف را در چندنین لول ارتفاعی قرار دادیم که باعث زیبایی و جنب و جوش فضا میشود چیزی که در یک تالار واجب است . در قسمت میانی سقف هم چندین لوستر با سبک کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده کردیم که قسمت این لوستر ها هم کاملا کار شده است و دارای لول های مختلف ارتفاعی و شکل های هندسی منظم هستند . همچنین در سقف از پتینه کاری استفاده کردیم که یکی از واجبات سبک نئوکلاسیک و کلاسیک است و باعث لوکس شدن فضا میشود و به بیننده حس غنی بودن و شکوه را القا میکند. علاوه بر نورهای مخفی که در قسمت لوسترها بکار رفته اند ، هالوژن هایی هم به عنوان نورهای مکمل و زیبا کننده محیط جاگذاری شده اند.

دیوارها

برای دیوارها هم از کاغذ دیواری با طرح های بزرگ استفاده کردیم زیرا طرح های کوچک در فضاهای بزرگی مثل تالار باعث شلوغ و نامنظم دیده شدن فضا میشود ولی برای شکستن سادگی و یکنواختی کتیبه هاو قاب بندیی های بزرگ بر روی دیوار طراحی کردیم . این قاب بندی و کتیبه ها که دارای طرح ها و شکل و متریال های متنوعی هستند باعث لوکس تر شدن فضا میشوند و حس سادگی دیوارها را از بین میبرند . در این قاب بندی ها از متریال چوب ، آینه ، فلزهای به رنگ طلا و اشکال طبیعی ، خطوط منحنی و مواج استفاده شده است که علاوه بر ریتمی که به محیط میدهند باعث زیباتر کردن فضا میشوند مخصوصا آینه که در طراحی داخلی بسیار مورد توجه است و توصیه میشود . در دیواری که جای نشستن صاحب مجلس است از یک طرح خاص و منحصر به فرد استفاده کردیم ، یک قوس به شکل نئوکلاسیک به رنگ سفید و طلایی که با آینه و نورهای مخفی زینت داده شده است . این دیوار بسیار مهم است چون تمام مهمانان به سمت این دیوار هستند و همه در حال تماشای صاحبان مجلس ، پس باید دارای طرح خوب و زیبایی باشد .

مبلمان و چیدمان

در یک تالار علاوه بر طراحی سقف و دیوارها نکته ای که بسیار مهم است مبلمان و چیدمان آن است ، شرکت دکوراسیون داخلی و معماری هیرادانا به دلیل تجربه زیادی که در امر ساخت مبلمان و صندلی دارد طراحی خاصی را برای صندلی ها و میزهای این تالار در نظر گرفتند . به شکلی که صندلی و میزها کاملا با فضا و سبک حاکم بر تالار که نئوکلاسیک است منطبق باشد . نوع چیدمان صندلی ها هم بسیار مهم است ، چیدمان را به طوری در نظر گرفتیم که صندلی و میزها در دو طرف سالن به صورت طولی قرار بگیرند و یک محوطه طولی بزرگی را در بین آنها خالی گذاشتیم به منظور فعالیت هایی که ممکن است در طول مراسم اتفاق بیافتد.

9 / 10
از 63 کاربر