طراحی نظارت و اجرای پروژه های بازسازی و ساختمانی از صفر تا صد
٤٤٨٩٠٧٣٢- ٤٤٢٧٤١٤٦-٠٩١٢٥٧٥٤٩٢١
برای تماس کلیک کنید 09125754921

بازسازی و تعمیرات منزل کلی

مشخصات کلی

بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل 120 متری

موقعیت : میرداماد    آرشیتکت : میر مرتضی موسوی       کارفرما : مهندس خلیلی

این پروژه به منظور بازسازی منزل و طراحی دکوراسیون داخلی به شرکت دکوراسیون داخلی هیرادانا سپرده شد ، موقعیت پروژه در شهر تهران و منطقه میرداماد واقع شده است که با توجه به نیازهای کارفرما و علایق آنها شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا در مرحله اول هر پروژه دکوراسیون داخلی سبک معماری برای طراحی را پیشنهاد میدهد و در صورت رضایت و قبول کارفرما بر اساس و معیارهای زیبایی شناسانه آن سبک طراحی داخلی صورت میگیرد . برای این پروژه با توجه به فرم پلان ساختمان معماران هیرادانا سبک مردن را برای طراحی پیشنهاد دادند و مورد قبول کارفرما قرار گرفت.

از ویژگیهای سبک مدرن علاوه بر بروز بودن و حس آرامشی که به خانه میدهد که در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است این مورد را میتوان گفت که هیچوقت کهنه نمیشود و همیشه به روز است و تا سالیان دراز به عنوان یک طراحی داخلی مناسب از آن میشود استفاده کرد.

در طراحی داخلی این پروژه سعی شد از رنگها و متریال های سفید و گرم  مثل چوب  کاشی ها و رنگ های کرم و ترکیب این ها با هم استفاده کنیم که علاوه بر دلباز تر کردن فضا و بزرگتر دیده شدن باعث گرما بخشیده به فضا میشود و صمیمیت را در خانه بیشتر میکند.

در طراحی هال و پذیرایی ما فضا را به دو قسمت تقسیم کردیم برای این کار از یک پارتیشن چوبی متخلخل استفاده کردیم که هم بتوانیم فضاها را از هم جدا کنیم و هم کاملا دید را به قسمت جنوبی از دست ندهیم و هنوز ارتباطی از نوع دوم و پویا بین دو قسمت که یکی به سالن ناهار خوری و دیگری به سالن تلویزیون اختصاص پیدا کرد ایجاد کنیم. سالن تلویزیون و نشیمن از جزییات و طراحی خاصی برخوردار است ، دیوارهای زیبا با کاغذ دیواری های متنوع برای پویایی فضا و طراحی میز تلویزیون که با چوب کار شده است و طراحی خود  معماران هیرادانا است علاوه بر اینها از یک بوفه که درون دیوار کار شده است و در کنار آشپزخانه قرار دارد که کاملا آن دیوار را پر کرده است و چوب بکار رفته در درهای کمد این بوفه با چوب میز تلویزیون و پارتیشن وسط سالن هارمونی دارد و گرمای چوب کاملا فضا را صمیمی کرده است.

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه این پروژه به دلیل کمبود فضا بسیار چالش برانگیز بوده برای همین مهندسین هیرادانا تمام سعی خود را کردند تا علاوه بر دلباز کردن آشپزخانه بتوان از بیشترین تعداد کابینت و فضای نگه داری استفاده کرد ، در همین جهت هم تمام وسایل برقی آشپزخانه ای مثل یخچال و فریزر و لباسشویی و ماکروویو در کابینت ها جا جاسازی شده اند و کاملا با فضای آشپزخانه مچ شده اند . علاوه بر این در سقف اشپز خانه از آسمان مجازی استفاده شده است که علاوه بر تک و منحصر به فرد بودن زیبایی و دلبازی خاصی به اشپزخانه بخشیده است.

برای سقف هال و پذیرایی هم از طراحی مدرن با نورهای مخفی استفاده شده است که  باعث  شیک شدن فضا میشود و با نورهایی مخفی که در این سقف جاسازی شده است پویایی خاصی به محیط میدهد. و برای متریال کف هم از لمینت استفاده کردیم که دارای ماندگاری بالایی برخوردار است و مقاوت بالایی دارد و البته طرح پارکت را دارا میباشد.

برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق ها از سبک و هارمونی هال و پذیرایی تبعیت کردیم که هارمونی کل خانه حفظ شود . در طراحی اتاق ها با در نظر گرفتن چیدمان و جای تخت در پشت آن دیوار را کمی عقب بردیم و از کاغذ دیواری های متفاوت استفاده کردیم  و در همان قسمت و روی سقف هم از نور مخفی برای  بهتر دیده شدن کاغذ دیواری و البته این نور مثل نور چراغ خواب عمل میکند و میشود از آن برای مطالعه شب هنگام و یا در زمان خوابیدن استفاده کرد. علاوه بر کمد دیواری اتاق ها که طراحی خاصی برای آنها در نظر گرفته شده است از قفسه های کتابخانه که همگام با سبک طراحی مدرن هستند هم برای زیبایی بیشتر و افزودن فضای نگهداری در اتاق ها طراحی شده است. در هر اتاق جایی برای قرار دادن تلویزیون هم در نظر گرفتیم که اگر صاحب خانه علاقه ای به این کار داشته باشد میتواند از آن استفاده کند.

در مورد بازسازی سرویس بهداشتی با توجه به کمبود فضا سعی کردیم بهترین طراحی را انجام دهیم و بتوانیم با طراحی مناسب فضا را بزرگتر نشان بدهیم به همین منظور از کاشی های با ابعاد بزرگ و ترکیب رنگهای روشن و تاریک استفاده کنیم که علاوه بر کنتراست دادن به کار باعث بهتر دیده شدن آن هم میشود برای خود روشویی هم از طرحی استفاده کردیم که بسیار مدرن و هماهنگ با طراحی داخل خانه است . در حمام هم از همان متریال های سرویس بهداشتی استفاده شده است علاوه بر اینها یک توالت فرنگی هم به حمام اضافه شده است. و از حوله خشک کن های مدرن و مناسب برای این فضا استفاده کردیم.

طراحی بالکن به گونه ای انجام گرفت که علاوه بر اینکه نور و دید مناسب به بیرون را حفظ کند بتوانیم از کل دیواره آن برای گلدان هایی استفاده کنیم که با چوب طراحی کردیم و مثل یک دیواره دور بالکن را گرفته اند و بودن در این فضا علاوه بر ایجاد حس طراوت و سرزندگی که به انسان میدهد باعث میشود هوای آمده به داخل خانه منعطف و خنک شود.

از جمله فعالیت ها بازسازی و تعمیرات ساختمان در این پروژه شامل اجرای کناف سقف | تعویض کلیه ی تاسیسات | اجرای برق کشی از صفر | اجرای دکور و در مجموع بازسازی ساختمان کلی را به پایان رساندیم در کوتاه ترین زمان

9 / 10
از 56 کاربر