طراحی نظارت و اجرای پروژه های بازسازی و ساختمانی از صفر تا صد
٤٤٨٩٠٧٣٢- ٤٤٢٧٤١٤٦-٠٩١٢٥٧٥٤٩٢١
برای تماس کلیک کنید 09125754921

اجرای نورپردازی نما

مشخصات کلی

طراحی و اجرای نمای مدرن برج پلاتینیوم جهت نور پردازی واقع در نیاوران

با توجه به اجبار شهرداری برای ارائه طراحی نما و تصویب آن در کمیته نما ، برای تمامی بناها طراحی نما یک الزام است و سخت گیری هایی هم برای طراحی نما انجام می شود که البته چون نمای بنا جزوی از منظر شهری است، منطقی به نظر می آید.

شرکت معماری هیرادانا با توجه به قوانین و ضوابط و مقررات طراحی و اجرای نما را انجام می دهد. در این پروژه سبک ترکیبی نمای مدرن و نمای کلاسیک طراحی شده است و به تصویب شهرداری رسید و اجرا شد.

نمای طراحی شده این بنا دارای دو قسمت می باشد، طراحی نمای طبقه همکف این پروژه با متریال سنگ تراورتن کرم رنگ و به صورت نئوکلاسیک طراحی شده است. انتخاب متریال سنگ می تواند باعث زیبایی و دوام نما شود.

در نما قسمت همکف این پروژه از پله هایی به سمت ورودی به شکل هرمی به کار رفته است که نوعی دعوت کنندگی را به سمت ورودی تعریف می کند. در این قسمت ستون ها به شکل ساده و سرستون و پایه ستون ها نیز به صورت نئو کلاسیک طراحی شده است.

بازشوهای نما نیز به صورت ساده و مدرن تر و با رنگ مشکی که با رنگ سنگ هماهنگی دارد استفاده شده است و بازشوها و پنجره ها با ترکیب زیبایی کنار هم قرار گرفته اند و دو پنجره قدی برای لابی در کناره ها قرار داده شده تا دید و نور زیباتری داشته باشد.

در قسمت بالای همکف نما به صورت مدرن تر و با متریال کامپوزیت که پوشش نهایی آن با پنل های آلمنیومی اجرا شده است. این پنل ها از دو ورق آلمنیومی تشکیل شده و هسته داخلی آن از مواد پلی اتیلن و یا ماده معدنی ضد حریق به کاربرده می شود. مزیت برجسته این متریال سبک بودن آن است.

پوسته کامپوزیتی نمای این قسمت با زاویه ای خم شده است به صورت کروی و منحنی طراحی و اجرا شده است و پنجره های آن به صورت سرتاسری و مینیمال و ساده طراحی و اجرا شده است.

نورپردازی این نما نیز در شب متناسب با نوع نما طراحی شده است، منبع های نوری نقطه ای است که در نمای همکف در سه نقطه اجرا شده است و دو منبع نوری قوی روی کف سقف همکف قرار گرفته است که به قسمت نمای کامپوزیتی تا ارتفاع بالا نور می تاباند و برای این قسمت از منبع نوری 70 واتی که قدرت بیشتری دارد، استفاده شده است. همچنین لبه های بازشوهای نما در قسمت کامپوزیتی نیز نورپردازی خطی انجام شده است. در طراحی لندسکیپ این مجموعه نیز که از پله استفاده شده، لبه های پله ها جهت جلوه بصری بیشتر و دید بهتر نورپردازی شده است.

شرکت طراحی نما هیرادانا متخصص در طراحی نما ساختمان و بازسازی نما ساختمان برای ساختمان های لوکس

9 / 10
از 56 کاربر