طراحی نظارت و اجرای پروژه های لوکس معماری ، بازسازی و دکوراسیون داخلی
22172069- 22172068 - 09125754921
برای تماس کلیک کنید 09125754921

اجرای دکوراسیون داخلی منزل پونک

مشخصات کلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل با سبک نئوکلاسیک

موقعیت : پونک         کارفرما : عزتی               آرشیتکت : میر مرتضی موسوی

طراحی داخلی پروژه فوق با توجه به شرایط پروژه و علایق و نیاز کارفرما و پیشنهاد گروه بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی هیرادانا،  به سبک نئوکلاسیک طراحی و اجرا شد که توضیحات آن به شرح ذیل می باشد:

سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک، سبک پالوده شده و با شکوهی است. سبکی است که جزئیات سبک کلاسیک با رویکردی جدید در آن یافت می شود. اگر بخواهیم نئوکلاسیک را  در یک جمله تعریف کنیم می توان عنوان کرد : نئوکلاسیک، پوسته ای کلاسیک بر روی امکانات مدرن است.  فرم کلی سبک کلاسیک از لحاظ ساختاری و همین طور برخی لوازم منزلی که در سبک کلاسیک وجود دارد در این سبک حفظ شده است. این سبک تلفیقی بین قدیم و جدید است، که با پیشنهاد گروه هیرادانا ارائه و مورد توجه کارفرما قرار گرفت.

طراحی سالن پذیرایی و Tv room:

ویژگی هایی که از سبک نئوکلاسیک برای پروژه ذکر شده بکار برده شده شامل موارد زیر است:

 -پیاده کردن طرح ها و نمادهای معماری کلاسیک برای عملکرد های معاصر.

- ایجاد امکانات جدید و مدرن در داخل بنا.

- رعایت تناسبات هندسی کلاسیک در طرح بنا.

هنر گچبری یکی از هنرهایی هست که از دیرباز در ایران مورد توجه مردم بوده است که از لحاظ بصری زیبایی بسیاری را به مکان ها می دهد، که در این پروژه برای طراحی سقف و قاب بندی گچی جداره های این فضا از طرح گچ بری کلاسیک با جزئیات زیاد استفاده شده است و با توجه به اینکه گچبری هایی که جزییات بیشتری دارند، برای خانه هایی با سبک دکوراسیونی کلاسیک و نئوکلاسیک مناسب ترند، پروسه طراحی انجام شد.

همچنین از فضای دیگری که برای این قسمت طراحی شده Tv room می باشد که برای دیوار آن قابی گچی طراحی شده است که داخل آن کاغذ دیواری طرح کلاسیک کار شده است و برای نمایان شدن فرم قاب و زیبایی بصری بیشتر آن نورهای خطی برای لبه ها طراحی شده است. یکی از ویژگی های سبک کلاسیک و نئوکلاسیک شکوه و بزرگنمایی و تجمل است که برای رسیدن به این هدف و برای بزرگ نمایی بیشتر فضا قسمتهایی از جداره ها، آینه های دکوراتیو تعبیه شده است. و همچنین برای سالن، کتابخانه ای با چوب mdf  سی ان سی شده نیز به سبک نئوکلاسیک طراحی شده است.

اجرای کابینت آشپزخانه در ملک به صورت کابینت ممبران طراحی شد تا به سیک طراحی داخلی منزل هارمونی لازم را داشته باشد .

شرکت معماری هیرادانا متخصص در بازسازی ساختمان | اجرای دکوراسیون اداری و دکوراسیون مغازه

9 / 10
از 182 کاربر